XVII Festiwal Dni Muzyki nad Odrą

01 marzec 2017
Autor: 
Pixabay

Przed nami ważny festiwal i dużo muzyki. Aż 21 wydarzeń złoży się na tegoroczną edycję Międzynarodowego Festiwalu „Dni Muzyki nad Odrą”, który potrwa od 3 do 22 marca. Festiwal to przykład polsko-niemieckiej współpracy w dziedzinie kultury i sztuki.

W Polsce odbędzie się 14 koncertów, w tym siedem symfonicznych, sześć kameralnych oraz recital fortepianowy. Koncerty będą miały miejsce w Sulechowie, Zielonej Górze, Nowej Soli, Rzepinie, Słubicach, Łagowie, Żarach i Krośnie Odrzańskim. Tradycyjnie także polscy muzycy będą koncertować za Odrą, m.in. we Frankfurcie, Münchebergu czy w Berlinie.

Pierszwe koncert kameralny odbędzie się 3 marca w Sulechowie, natomiast koncert inauguracyjny 4 marca w Zielonej Górze. Podczas tego wydarzenia zostanie wykonane dzieło-misterium „Poemat ognia” Aleksandra Skriabina w wersji oryginalnej z wykorzystaniem iluminacji. W koncercie udział wezmą: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej, Orkiestra Kameralna Wirtuozi Lwowa, Chór Akademii Sztuki w Szczecinie, pianista Paweł Kowalski, zespół waltornistów niemieckich, a dyrygować będzie Czesław Grabowski.

W ramach festiwalu po raz czwarty odbędzie się Międzynarodowe Forum Młodych Dyrygentów pod kierownictwem dyr. Filharmonii Zielonogórskiej prof. Czesława Grabowskiego. Wezmą w nim udział młodzi dyrygenci z Polski i Niemiec.

„Dni Muzyki nad Odrą” w obecnej formule sięga 2000 r. Powstał on z połączenia dwóch festiwali: Międzynarodowych Spotkań Muzycznych Wschód-Zachód i Frankfurckich Dni Muzyki. Festiwal to głównie wymiana muzyków, orkiestr, dyrygentów oraz połączenie słuchaczy i wielbicieli muzyki z Polski i Niemiec.

Więcej informacji na temat festiwalu i koncertów na stronie filharmoniazg.pl

 

 

 

 • Artyści z Ukrainy poszukiwani

  Artyści z Ukrainy poszukiwani

  ZOK dla Ukrainy to spontaniczna inicjatywa w ramach której, w błyskawicznym tempie udało nam się zorganizować zajęcia dla dzieci z Ukrainy we wszystkich filiach Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.

 • Zielona Góra w czołówce gmin dobrych do życia!

  Zielona Góra w czołówce gmin dobrych do życia!

  Serwis Samorządowy PAP ogłosił wyniki swojego rankingu „Gmina Dobra do Życia” opracowanego przez prof. dr. hab. Przemysława Śleszyńskiego z Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk (PAN). Zielona Góra znalazła się w czołówce. 

 • Polsko-Niemieckie spotkania szybowcowe w Aeroklubie Ziemi Lubuskiej (FILM)

  Polsko-Niemieckie spotkania szybowcowe w Aeroklubie Ziemi Lubuskiej (FILM)

  Tradycja Polsko-Niemieckich spotykań sięga roku 1995. To wtedy do Aeroklubu Ziemi Lubuskiej przyjechali pierwsi piloci z Hamburga. Choć ówczesna infrastruktura była daleka od ideału uczestnicy tamtych spotkań do dziś mile je wspominają.

 • Lubuszanka w finale Miss Polski 2021

  Lubuszanka w finale Miss Polski 2021

  Poznaliśmy finalistki konkursu Miss Polski 2021, wśród nich znalazła się reprezentantka Lubuskiego.

 • Top 10 najczęściej kradzionych marek i modeli samochodów w Polsce w 2020 r.

  Top 10 najczęściej kradzionych marek i modeli samochodów w Polsce w 2020 r.

  W 2020 r. z powodu kradzieży wyrejestrowano 6910 samochodów osobowych w Polsce. W ubiegłym roku najczęściej kradzioną marką była Toyota (787 sztuk), a modelem Audi A4 (214). Co czwarte auto skradziono w Warszawie.

 • Zbieraczka psów czyli nielegalna pseudohodowla w Stargardzie Gubińskim

  Zbieraczka psów czyli nielegalna pseudohodowla w Stargardzie Gubińskim

  Maud Schwichtenberg założyła w Polsce, dokładnie w Stargardzie Gubińskim hotelik dla psów "Szczęśliwy pies". Tak przynajmniej miało wyglądać to na zewnątrz. Tak wynika też z szyldu umieszczonego przed posesją. Niestety nie o takim szczęściu psy, które tam się znajdują raczej marzyły.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u