Godzina dla Ziemi

23 marzec 2017
Autor: 
Pixabay

Przed nami coroczna akcja Godzina dla Ziemi związana z zieloną polityką stworzona przez World Wide Fund for Nature odbywająca się w każdą ostatnią sobotę marca, począwszy od 2007 roku. Ma na celu nakłonienie ludzi, do wyłączenia na jedną godzinę świateł oraz urządzeń elektrycznych w domach i biurach. Po raz pierwszy akcja odbyła się w Sydney.

W roku 2008 udział w akcji, która odbyła się 28 marca, wzięło już 50 milionów osób w 370 miastach na całym świecie w tym również w Polsce.

W tym roku Godzina dla Ziemi WWF odbywa się w naszym kraju pod hasłem „Godzina dla Wisły”, nawiązując do Uchwały Sejmu, na mocy której rok 2017 został ogłoszony Rokiem Rzeki Wisły. Nad Królową Polskich Rzek zawisły bowiem czarne chmury. Zgodnie z pomysłem rządu Wisła ma stać się wodną autostradą transportową. Kampania ma na celu uświadomienie Polakom, że nieuregulowana i naturalnie płynąca Wisła jest rzeką bezpieczniejszą.

Symboliczny gest wyłączenia świateł, odbędzie się 25 marca o godz. 20.30.

Godzina to zbyt krótki czas, by osiągnąć odczuwalne rezultaty ale nie zapominajmy, ze inicjatywa ma charakter symboliczny (za co jest krytykowana) I promuje postawy pro-ekologiczne i ma na celu wykształcenie trwałych nawyków z korzyścią dla Ziemi i jej mieszkańców.

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u