Zagłosuj na 23. Przystanek Woodstock!

Przystanek Woodstock po raz kolejny został nominowany w prestiżowym plebiscycie European Festival Awards! Co roku są w nim nagradzane najlepsze europejskie imprezy muzyczne, więc znów liczymy na Wasze głosy!

Pierwszym etapem plebiscytu jest głosowanie, w którym publiczność zadecyduje, który z festiwali przejdzie do drugiego etapu konkursu. Głosowanie trwa do 30 listopada. Następnie, panel ekspertów, w którego skład wejdzie 25 uznanych organizatorów festiwali muzycznych z całej Europy, wyłoni zwycięzców całego plebiscytu. Eksperci będą zobowiązani, aby wziąć pod uwagę wyniki głosowania publiczności przy uzasadnieniu swojego wyboru.

 

ZAGŁOSUJ!!!

 

Nagrody w plebiscycie European Festival Awards są przyznawane w 15 kategoriach – festiwale podzielone są w zależności od ilości odwiedzających lub też miejsc, w których są organizowane. Doceniane są też innowacyjne rozwiązania w dziedzinie zapewnienia bezpieczeństwa wydarzenia, projekty mające na celu ochronę środowiska, inicjatywy promujące idee zaangażowania społecznego, a także wkład wydarzenia w budowę świadomości społecznej festiwalowiczów.

Przystanek Woodstock nominowany został w kategorii „Najlepszy Duży Festiwal”, w której rywalizuje z innymi festiwalami organizowanymi na wolnym powietrzu i odwiedzanymi przez co najmniej 400 000 uczestników.

Jesteśmy niezwykle dumni i szczęśliwi, że możemy podzielić się naszym Najpiękniejszym Festiwalem Świata na arenie międzynarodowej. Idea tego plebiscytu polega na przyjacielskiej rywalizacji i to jest coś z czym zgadzamy się w 100%. To doskonała okazja na pokazanie specjalistom z branży muzycznej super marki „made in Poland”, festiwalu który łączy ludzi z zupełnie różnych światów – mówi Jerzy Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP i twórca Festiwalu Przystanek Woodstock.

European Festival Award to Europejski odpowiednik Musexpo z Los Angeles, z którego razem z Jurkiem przywieźliśmy nagrodę amerykańskiego rynku muzycznego dla najlepszego organizatora. Tyle, że europejska wersja ma miejsce na dużo mniejszym terytorialnie, ale większym jeśli chodzi o rynek festiwali na rynku muzycznym – mówi Bartek Stolarek, booking manager Przystanku Woodstock. Taka piguła i blisko, bo w Holandii. Ważny punkt na mapie, ponieważ EFA jest również częścią całego Eurosonic Festival, gdzie oprócz możliwości zdobycia wyróżnień w różnych kategoriach, możemy również zobaczyć w klubach małych i dużych rokujących artystów z całej Europy (w przeszłości Shaka Ponk i Dubioza Kolektiv), spotkać agentów znanych gwiazd jak Manu Chao, porozmawiać z innymi organizatorami o zabezpieczeniu imprez, pracy mediów, marketingu czy chociażby najnowszych rozwiązań technologicznych.

Nie moglibyśmy oczywiście nie wspomnieć o Yourope – organizacji zrzeszającej festiwale z całej Europy, której jesteśmy członkiem od 2011 roku i z którą wypracowaliśmy w przeszłości prostsze i ujednolicone kontrakty w wielkimi zagranicznymi agencjami. Yourope to też ekologia, muzyczna wymiana między krajowa czy wspomniane bezpieczeństwo. Jeszcze raz potwórzę, Groningen 2018 i Eurosonic to ważny punkt na mapie branży muzycznej.

European Festival Awards to wspólne przedsięwzięcie Festival Awards Ltd., stowarzyszenia festiwali europejskich Yourope oraz organizatorów konferencji branży muzycznej Eurosonic Noordeslag. Nagrody zostały po raz pierwszy wręczone w 2010 roku i stały się flagowym wydarzeniem dla specjalistów w branży festiwalowej. W tym roku w konkursie nominowanych jest 5 wydarzeń muzycznych z Polski.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego tegoroczna edycja odbyła się w terminie 3-5 sierpnia 2017 roku w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). Na 4 scenach zaprezentowało się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Wystąpili m.in. Archive, Amon Amarth, Trivium, Orange Goblin, Kyle Gass Band, The Qemists, Nothing But Thieves, Michał Urbaniak & Urbanator, Slaves, Prong, Wilki, The Bloody Beetroots, Łąki Łan, Dub Inc., Mando Diao, Clock Machine, Frank Turner & The Sleeping Souls, Annisokay, House Of Pain, Speaker First, Counterfeit, Wojciech Mazolewski Quintet, Piotr Bukartyk oraz New Model Army.

W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbyły się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Z Woodstockowiczami spotkali się m.in. Robert Biedroń, Maciej Orłoś, Gen. Mirosław Różański, dr Adam Bodnar – Rzecznik Praw Obywatelskich, sędzia Jarosław Gwizdak oraz Bartłomiej Topa. Uczestnicy Festiwalu brali udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażowali się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentowały się także liczne organizacje pożytku publicznego oraz realizowana była cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Biuro Prasowe Fundacji WOŚP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *