Protest przeciwko zaostrzeniu ustawy "antyaborcyjnej" w Zielonej Górze (Wideo)

24 kwiecień 2016
Autor: 

Przy zielonogórskim ratuszu mieszkańcy protestowali przeciwko zaostrzeniu "ustawy antyaborcyjnej". Zdaniem manifestujących kobiety powinny mieć wybór czy urodzić dziecko, czy nie.

Zosia Szosta z lubuskiego KOD mówiła, że KODzianki wraz ze stowarzyszeniem BABA protestują aby pokazać innym kobietom, że stają w obronie ich praw i każdy powinien mieć możliwość decydowania o sobie. Na pomysł zaostrzenia ustawy ostro reagowała prezeska Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet „Baba” Anita Kucharska-Dziedzic, która podkreślała, że to właśnie do Baby trafiają zgwałcone kobiety, które nie zgłaszają nawet do prokuratury faktu, że zostały zgwałcone i zaszły w ciążę.

Kucharska-Dziedzic mówiła, że pomysłów na tak restrykcyjne prawo nie było nawet po pierwszej wojnie światowej. Takie postępowanie to szykowanie piekła dla kobiet. Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak mówi natomiast, że obecna ustawa to dobry kompromis, a jej zaostrzenie to powrót do średniowiecza. „Może jeszcze komuś przyjdzie do głowy palić czarownice? W Zielonej Górze to już było.” – dodaje MarszaŁek. W manifestacji wzięło udział około 100 osób.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u