Przepłynęli Odrę wpław (Wideo)

24 kwiecień 2016
Autor: 

Dwadzieścia pięć osób przepłynęło w niedzielę Odrę wpław. W ten sposób zielonogórskie morsy uczciły zakończenie sezonu. Pogoda sprzyjała morsom, choć uczestnicy przyznali, że nurt rzeki był bardzo silny.

Jak mówi Grzegorz Blaut prezes stowarzyszenia spoko tato, organizator imprezy, miała ona na celu promocję morsowania i zdrowego trybu życia. Dla uczestników było to także pokonanie swoich słabości. „Pływaliśmy pod lodem, robiliśmy różne dziwne rzeczy, teraz chcemy przepłynąć Odrę. Chcemy zmierzyć się ze swoimi słabościami.” Wśród zawodników było dwoje dzieci: Tomek i Iwan. Tomek ma dziesięć lat i już morsuje, dla niego przepłyniecie odry to także wyzwanie. Sylwia Kuźnik, która od trzech lat morsuje, mówiła, że nurt Odry był silny, a woda zimna, chociaż dla morsów to nie przeszkoda.

„Jestem podekscytowana i zadowolona. Zrobiłabym to po raz kolejny! - mówi Pani Sylwia. Krzysztof Gajewski z Wrocławskiego klubu Triathlon Team od lat pływa maratony pływackie, ale przepłynięcie Odry zalicza do super doświadczeń. Lubuska rzeka jest zaskakująca. Wydaje się spokojna, ale nagle nurt znosi pływaków na drugą stronę. Wszystkim śmiałkom udało się bez przeszkód przepłynąć na drugi brzeg Odry.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u