Wieczór duński w Bibliotece Norwida

04 październik 2017
Autor: 
Pixabay

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Obcojęzyczna im. C. Norwida, Biblioteka Obcojęzyczna oraz Punkt Informacji Europejskiej „Europe Direct” Zielona Góra zapraszają we wtorek 10 października, o godz. 17.00 do Sali Dębowej WiMBP na Wieczór duński – Hygge, czyli jak być szczęśliwym.

Duńczycy należą do jednego z najszczęśliwszych narodów na świecie, a świat zakręcił się wokół ich „hygge”.

Prestiżowy słownik Collinsa uznał sam termin za jedno ze „słów roku 2016”!

Hygge jest pojęciem, którego nie da się dosłownie przetłumaczyć, a które jest jednym z najpiękniejszych duńskich słów. To określenie na uczucie szczęścia, ciepła, komfortu i bezpieczeństwa. Meik Wiking, dyrektor Instytutu Szczęścia w Kopenhadze, przybliża w swojej książce „Hygge – klucz do szczęścia” duński przepis na radość, którym jest właśnie filozofia hygge. Duńczycy starają się unikać stresowych sytuacji i konfliktów z innymi. Traktują swoje życie jako sztukę. Cieszą się z drobnostek, nie spieszą się. Ich głównym środkiem transportu jest rower, który można określić jako ważną część ich hygge. Żyją wolniej i spędzają dużo czasu z rodziną i przyjaciółmi. Dlatego hygge oznacza dla nich towarzystwo ludzi, na których im zależy. Dla nich szczęście, to radość z małych rzeczy. Bądź hygge! – bądź szczęśliwy!

Podczas Wieczoru duńskiego możliwość zakupu książki Meika Wikinga „Hygge. Klucz do szczęścia” oraz inna pogodna literatura.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u