Parada motocykli w Nowej Soli (ZDJĘCIA)

03 maj 2016
Autor: 
Parada motocykli w Nowej Soli Dominik Minio

W V paradzie Motocyklowej, upamiętniającą 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wzieło udział ponad 200 motocyklistów z całego województwa lubuskiego.

Parada wyruszyła po Mszy Św. w intencji Ojczyzny z Kościoła pw. Św. Józefa Rzemieślnika a następnie przejechała głównymi ulicami Nowej Soli, Rudna i Otynia.

Przejazd zakończył się w parku Wodny Świat, gdzie odbywał się festyn rodzinny. Na miejscu, po odegraniu Hymnu Narodowego, młody rocznik Jednostki Strzeleckiej 3006 złożył ślubowanie. Powiatowa Straż Pożarna zainscenizowała udział pomocy w wypadku motocyklisty oraz gaszenie pożaru samochodu. Ale się dymiło...

Motocykliści przewozili dzieci swoimi maszynami. Z estrady na żywo płynęły pieśni patriotyczne. Wszyscy raczyli się smaczną, wojskową grochówką, serwowaną przez Strzelców a sponsorowaną przez Jerzego Maternę, Posła na Sejm RP, Wiceministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Wśród wszelkiego rodzaju jednośladów nie zabrakło samochodów "z duszą". W paradzie udział wzięła "mydelniczka", polonez milicja czy fiat 126p. Organizatorem była Solidarność Walcząca i Ryszard Szablowski.

zdjęcia: Dominik Minio

 

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u