Uratowali potrąconego psa (ZDJĘCIA)

17 styczeń 2018
Autor: 

Na drodze krajowej nr 18 policjanci żagańskiej drogówki zauważyli potrąconego psa. Wzorowa reakcja mundurowych doprowadziła, że zwierzak szybko trafił do weterynarza i otrzymał pomoc medyczną. Piesek na krótko trafił do schroniska dla zwierząt, ale został już odebrany przez właściciela, który poszukiwał go od kilku dni.

W piątek 12 stycznia policjanci żagańskiej drogówki – mł. asp. Marek Glanc i mł. asp. Kamil Podgórski pełnili służbę na drodze krajowej nr 18. Kiedy policjanci jechali trasą w kierunku Olszyny zauważyli na jezdni pieska, który został wcześniej potrącony. Mundurowi natychmiast zatrzymali się, aby pomóc rannemu zwierzakowi. Skontaktowali się z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu i policjantami z Komisariatu Policji w Iłowej prosząc o pomoc weterynarza, a sami zaopiekowali się psem, który był zakrwawiony i nie mógł się ruszać. Dzięki dobrej współpracy i zaangażowaniu pracowników Urzędu Miejskiego w Iłowej, którzy dotarli na miejsce tego zdarzenia, zwierzak szybko trafił do weterynarza, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Piesek na krótko trafił do schroniska dla zwierząt, ale został już odebrany przez właściciela, który poszukiwał go od kilku dni. Okazało się, że czworonóg zrobił podkop pod ogrodzeniem i wybrał się na "wycieczkę".

To nie pierwsza nietypowa interwencja żagańskich mundurowych. Kilkanaście miesięcy temu ci sami policjanci uwolnili zaklinowanego niemowlaka, którego główka utkwiła między plastikową poręczą, a siedziskiem domowej huśtawki. Zrozpaczona mama zadzwoniła na Policję prosząc o szybką pomoc 11-miesięcznemu dziecku, które podtrzymywała na huśtawce aby się nie udusiło. Kobieta powiedziała dyżurnemu, że w domu na wsi jest tylko ona, niemowlę i 5-letnia córka. Policjanci ruchu drogowego w ciągu kilku minut dojechali do posesji, gdzie kobieta potrzebowała pomocy. Furtka na teren posesji była zamknięta, więc policjanci przeskoczyli przez płot i pobiegli do domu. Policjanci odgięli plastikowe elementy huśtawki i uwolnili zaklinowane dziecko.

źródło: KPP w Żaganiu

TAGI
MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u