Od 1 kwietnia most w Cigacicach będzie zamknięty dla pojazdów o masie powyżej 3,5 tony (ZDJĘCIA i FILM)

20 marzec 2019
Od 1 kwietnia most w Cigacicach będzie zamknięty dla pojazdów o masie powyżej 3,5 tony Redakcja

Od 1 kwietnia stary most w Cigacicach będzie zamknięty dla pojazdów o masie przewyższającej 3.5 tony. Powodem jest jego bardzo zły stan techniczny.

Jak poinformował nas starosta zielonogórski Krzysztof Romankiewicz, jeśli most nie zostanie naprawiany za 2-3 lata będzie służył tylko pieszym i rowerzystom. Będziemy mieć zatem przepiękną ścieżkę rowerową do samej Odry.

Zamknięcie mostu dla pojazdów powyżej 3.5 t spowoduje ogromne utrudnienia wśród mieszkańców, którzy podróżują autobusami PKS oraz utrudni pracę rolnikom, którzy nie przejadą traktorami z naczepami, nie pojadą alternatywną drogą S3 ponieważ ruch maszyn rolniczych na ekspresówce jest zakazany. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że remont mostu pochłonie minimum 15 mln zł.

Most jest teraz w posiadaniu Urzędu Miasta Zielona Góra. Miasto przejęło go przed planowanym połączeniem z gminą wiejską w 2014 roku. Teraz najchętniej problemu jak i mostu pozbyliby się. Władze Zielonej Góry na remont chcą przeznaczyć jedynie 2 mln zł ponieważ jak powiedział wiceprezydent Krzysztof Kaliszuk, Zielona Góra musi zabezpieczyć kilka milionów złotych na utylizację składowiska odpadów w Przylepie, które miasto przejęło od powiatu.

Wczoraj Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak spotkał się z Zarządem Powiatu Zielonogórskiego oraz Wiceprezydentem Zielonej Góry Krzysztofem Kaliszukiem. Tematem spotkania był niszczejący most w Cigacicach i poszukiwanie środków na jego remont.

Wojewoda obiecał wesprzeć poszukiwania źródeł finansowania na remont mostu a docelowo zredukowania go tylko do pieszo-rowerowego. Z takim zamiarem nie zgadzają się jednak okoliczni rolnicy, którzy stracą możliwość dojechania do swoich pól. Rolnicy grożą protestem i blokadą drogi S3.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u