Wystartowały loty z Babimostu do Antalyi w Turcji. "Takich lotów będzie coraz więcej"

25 czerwiec 2019
Autor: 
Wystartowały loty z Babimostu do Antalyi w Turcji. "Takich lotów będzie coraz więcej" Lubuskie.pl

Wystartował pierwszy lot czarterowy z Babimostu do tureckiego kurortu Antalya. Na pokładzie samolotu znalazło się około 180 osób. - Czarterowych lotów będzie coraz więcej – poinformował Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego.

W poniedziałek z Portu Lotniczego Zielona Góra - Babimost odleciał pierwszy samolot do tureckiej Antalyi. Loty na zlecenie biura podróży "Coral Travel Poland" obsługuje Airbusami A320 linia lotnicza Onur Air. - Mamy pierwszy lot. W tym roku będzie ich jeszcze 14. Liczę na to, że w przyszłym roku oferta będzie jeszcze bardziej wzbogacona - mówił Sławomir Kotylak, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji w Urzędzie Marszałkowskim.

Lot czarterowy do Turcji to jeden z elementów wzbogacania oferty lotniska. - Cieszymy się z rosnącego zainteresowania Portem Lotniczym w Zielonej Górze. Decyzje podjęte zarówno przez biura podróży, jak i przewoźników świadczą o niewykorzystanym jeszcze potencjale, który powinien w przyszłości utrwalić pozycję regionu lubuskiego na lotniczej mapie komunikacyjnej Polski - mówi rzecznik PPL Piotr Rudzki.

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, które zarządza lotniskiem, zakłada, że wakacyjny wzrost liczby operacji w dużym stopniu przełoży się na wzrost liczby obsługiwanych pasażerów. - Lubuszanie od wielu lat czekają, aby to lotnisko się rozwijało. Jestem przekonany, że jeszcze w tym roku będziemy mieli kolejne, ciekawe informacje na temat naszego portu - stwierdził senator Waldemar Sługocki.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.