8-letnie dziecko pod wpływem amfetaminy (FILM)

08 czerwiec 2016
Autor: 

31-latek zrobił sobie napój z amfetaminą. Nie zdążył jednak wypić całego i zostawił na stole. Odurzającym trunkiem poczęstował się 8-letni Wiktor. Gdy źle się poczuł, matka wezwała pogotowie.

Zdarzenie to miało miejsce w ubiegły piątek. Jak opowiada prokurator Dariusz Domarecki, napój z amfetaminą przygotował konkubent 28-letniej Dagmary D., trzy lata starszy Krystian M. Na nieszczęście dla dziecka, mężczyzna nie zdążył wypić całego płynu i odstawił szklankę na stół. Szybko zainteresował się nią 8-latek, który wypił kilka łyków. To wystarczyło, aby po chwili zaczęły występować u niego omamy i stany lękowe.

Matka szybko wezwała pogotowie, które odwiozło dziecko do gorzowskiego szpitala.

- Dziecko trafiło do szpitala w stanie zatrucia amfetaminą. Były to ostre objawy psychotyczne. Maluch był pobudzony, z objawami lękowymi i omamami – opowiada doktor Piotr Gratkowski, zastępca dyrektora ds. medycznych szpitala wojewódzkiego w Gorzowie - Stan 8-latka był dość dobry. Wdrożono leczenie i następnego dnia objawy ustąpiły.

Matka i jej 31-letni konkubent zostali zatrzymani przez policję. Oboje usłyszeli zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Matce dziecka 28-letniej Dagmarze D. grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast jej partnerowi 3 lata więzienia. Decyzją sądu rodzinnego 8-letni Wiktor oraz jego 7-letnia siostra Ania trafili pod opiekę brata kobiety.

- W tej sytuacji matka nie sprawowała należytej opieki. Dagmara D. oraz Krystian M. tłumaczyli, że nie chcieli doprowadzić do takiej sytuacji - wyjaśnia prokurator Dariusz Domarecki.

gorzowianin.com

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Gorzowski stadion przed modernizacją

  Gorzowski stadion przed modernizacją

  Postawiono już pierwsze kroki na drodze do modernizacji stadionu przy ulicy Olimpijskiej w Gorzowie.

 • Jestem, myślę, segreguję. Nowa kampania edukacyjna związku MG-6

  Jestem, myślę, segreguję. Nowa kampania edukacyjna związku MG-6

  Warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów, spotkania z mieszkańcami, film edukacyjny na temat właściwego postępowania z odpadami, a także Festiwal Ekologiczny, w formie on-line, to tylko niektóre działania Związku Celowego Gmin MG-6, które będą realizowane w ramach kolejnej odsłony kampanii edukacyjnej pn. „Jestem, myślę segreguję”.

 • Stadion w Gorzowie zmienia oblicze!

  Stadion w Gorzowie zmienia oblicze!

  Dobre wiadomości do Gorzowa Wlkp. Samorząd województwa przekazał 1 mln zł na modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego.

 • Nietrzeźwy rowerzysta zderzył się... z zaparkowanym radiowozem

  Nietrzeźwy rowerzysta zderzył się... z zaparkowanym radiowozem

  Niecodzienny przebieg miała interwencja drezdeneckich policjantów w Pławinie (gm. Stare Kurowo).

 • Spotkanie z grami planszowymi

  Spotkanie z grami planszowymi

  Zapraszamy na kolejne spotkanie z nowoczesnymi grami planszowymi. Gry strategiczne, ekonomiczne, towarzyskie, karciane, familijne, dla dzieci. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Przychodzimy ze swoimi “planszówkami” lub bez.

 • Karnawałowy koncert familijny

  Karnawałowy koncert familijny

  Zgaduj-zgadula, co to jest: do tańcowania albo do słuchania, wesoły albo smutny, szybki albo wolny, krótki albo długi, ale zawsze piękny?

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u