Oddaj swoje stare okulary. Jutro w Sulechowie akcja Okuliści dla Afryki

07 wrzesień 2019
Adobe Stock

Na poczatku wakacji ruszała III ogólnopolska zbiórka używanych okularów "Okulary dla Afryki". Akcja trwa do końca września.

Charytatywne przedsięwzięcie ma na celu pomoc osobom, które nie mają możliwości przebadania wzroku lub zakupu okularów.

- Podczas naszych misji na Czarnym Lądzie badamy wzrok osobom, które nie mają takiej możliwości na co dzień. Wizyta u specjalisty oznacza daleką wyprawę, do tego dochodzą koszty wizyty i okularów. Większość osób po prostu na to nie stać - informują organizatorzy akcji. - Dlatego! Kilka razy w roku wyruszamy z naszą Mobilną Kliniką w miejsca, o których świat zdaje się nie pamiętać. Na misji przede wszystkim przepisujemy leki i okulary. Te pierwsze – przekazują nam firmy farmaceutyczne w postaci darowizn. 

Co zbieramy?

- przede wszystkim okulary przeciwsłoneczne dla dzieci i dorosłych

- używane okulary korekcyjne o wartościach plusowych i minusowych, ale bez wartości cylindrycznych

Jak przygotować okulary?

- Najpierw sprawdź czy okulary są w dobrym stanie, tzn. czy szkła nie są porysowane (zwłaszcza w centrum!), czy są kompletne i mają wszystkie elementy oprawy! W innym wypadku nie będą spełniały dobrze swojej funkcji.

- Wyczyść okulary wodą z płynem do mycia naczyń - w Afryce jest problem z wodą, nie ma jak ich wyczyścić na miejscu.

- Jeżeli znasz moce swoich okularów – opisz je. Jeśli nie znasz – odwiedź najbliższego optyka, on na pewno chętnie pomoże. Nasza sprawdzona metoda opisywania: mała karteczka, na której opisane są moce oka prawego i oka lewego (najlepiej w tej kolejności).

- Każde opisane okulary należy zapakować do małego (najtańszego) woreczka foliowego. Bardzo prosimy, żeby nie zawiązywać woreczków – w trakcie pracy w terenie priorytetem są pacjenci, nie chcemy tracić czasu na odwiązywanie woreczków przy 100 osobach czekających w kolejce do badania. Nie chcemy ich też rozrywać. Te woreczki stanowią później substytut futerału na okulary są cennym dodatkiem.

- Tak przygotowane okulary w zależności od ilości zapakuj do koperty lub kartonowego pudełka. Pudełko można wyłożyć czymś miękkim, papierem lub folią bąbelkową, żeby zabezpieczyć okulary przed uszkodzeniem.

Gdzie wysyłamy?

OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii (poprzednia nazwa: Specjalistyczna Poradnia Okulistyczna OKULUS PLUS)

ul. Nowa 8

43-600 Jaworzno

tel. (32) 627 83 98

OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii (poprzednia nazwa: Klinika OKULUS)

ul. Górska 19

43-300 Bielsko-Biała

tel. (33) 816 25 78

Spotkanie w parku

W najbliższą niedzielę, 8 września  będzie można spotkać się z wolontariuszami  i oddać okulary osobiście. W parku Sulechowskiego Domu Kultury w ramach imprezy Pomagamy z Sulechem odbędzie się również akcja "Okulary dla Afryki". Przyjdź i wesprzyj akcję. Poza wolontariuszami czeka na was również strefa relaksu, animacje dla dzieci, relaksujące kolorowanki, lepienie gliny, warsztaty jogi, bajeczny koncert, darmowy pomiar tkanki tłuszczowej i inne niespodzianki, a to wszystko, by pomagać!

III ogólnopolska zbiórka używanych okularów – Okulary dla Afryki została zarejestrowana w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji pod numerem 2019/2400/OR.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u