Strażacy walczyli z gazem ziemnym w Krośnie Odrzańskim (ZDJĘCIA)

21 wrzesień 2019
Autor: 
Strażacy walczyli z gazem ziemnym w Krośnie Odrzańskim Redakcja

Ponad 100 strażaków, zarówno z Państwowej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej z okolic Krosna Odrzańskiego wzięło udział w szkoleniu z zakresu postępowania przy awariach związanych z gazem ziemnym. Wszyscy mogli spróbować swoich sił na "żywym organizmie".

W sobotę, 21 września, w Krośnie Odrzańskim odbyło się kolejne szkolenie zorganizowane przez firmę EWE dla straży pożarnej. Na ćwiczenia przybyło ponad 10 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu krośnieńskiego oraz funkcjonariusze Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w Krośnie Odrz. i Gubinie.

Szkolenie zostało podzielone na dwie części - teoretyczną i praktyczną. W pierwszej z nich strażacy otrzymali szereg informacji na temat gazu ziemnego. Organizatorzy przedstawili również zasady postępowania podczas ulatniania się gazu czy jego pożaru.

Najistotniejszą częścią były oczywiście ćwiczenia praktyczne. Podczas symulowanych akcji "na żywym organizmie", czyli specjalnie wybudowanym odcinku realnego gazociągu, strażacy musieli zmierzyć się z trzema sytuacjami. Jako pierwszą był pożar na gazociągu średniego ciśnienia pod ziemią. Tam uczestnicy musieli walczyć z ogniem przy użyciu gaśnic proszkowych. Podobnie było na kolejnym epizodzie obejmującym pożar na przyłączu gazowym. Była to doskonała okazja, aby obejrzeć efektywne, a zarazem efektowne metody gaszenia.

Ostatnim tematem było zaciskanie sieci gazowej. Uczestnicy mogli użyć do tego przygotowanego już sprzętu, ale również skorzystać z własnego wyposażenia, czyli między innymi narzędzi hydraulicznych.

Pokazom z zainteresowaniem przyglądali się mieszkańcy Krosna Odrzańskiego. - Poprzez takie wydarzenia jak dzisiejsze szkolenie, kolejne jednostki straży pożarnej utrwalają wiedzę i praktykę z zakresu postępowania z gazem ziemnym. To wszystko w celu podnoszenia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców - komentowali organizatorzy.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u