Rozegraj Lubuskie. Zbierz drużynę i zagraj z przyjaciółmi w darmową grę online

13 listopad 2019
Autor: 
Rozegraj Lubuskie. Zbierz drużynę i zagraj z przyjaciółmi w darmową grę online rozegrajlubuskie.pl

Chcesz zostać radnym województwa, podejmować decyzje, które mają wpływ na losy naszego regionu i przekonać się, że sprawowanie władzy to prawdziwa sztuka? Wejdź na stronę rozegrajlubuskie.pl i wciel się w przywódcę!

"Rozegraj Lubuskie" to symulator samorządu województwa lubuskiego, w którego można grać online. Wystarczy tylko dostęp do Internetu i konto na stronie (gra jest bezpłatna, nie trzeba niczego instalować czy pobierać).

Gra polega na podejmowaniu przez graczy decyzji dotyczących podziału budżetu województwa. Zadanie nie jest łatwe, bo w symulowanym Lubuskiem mają miejsce różnego rodzaju wydarzenia losowe, np. protesty, klęski żywiołowe, wnioski od mieszkańców. To wszystko wpływa na sytuację w grze i wymusza podjęcie decyzji o innym ulokowaniu pieniędzy.

Gra wymaga współpracy, strategicznego myślenia, zaspokajania potrzeb mieszkańców i reagowania na pojawiające się doniesienia prasowe o sytuacji w regionie. Gra pozwala także zdobyć wiedzę o zadaniach województwa lubuskiego, wskaźnikach makroekonomicznych i przybliża wiedzę o funkcjonowaniu samorządu. Mechanizm gry, możliwe sytuacje w regionie, pozycje budżetowe oraz wysokość środków budżetowych został oparty na rzeczywistych danych z naszego regionu.

Przeglądarkową grę online „Rozegraj Lubuskie” stworzyło Stowarzyszenie na rzecz Innowacji Społecznych NOVUM z Gorzowa Wielkopolskiego, wspólnie z grupą 30 Lubuszan. Projekt został współfinansowany przez lubuski samorząd, a powstał w ramach realizowanych przez województwo Lubuskich Obywatelskich Inicjatyw Młodzieżowych.

W ramach projektu powstała także planszówka „Gra o Lubuskie”.

Źródło: lubuskie.pl

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Karnawał - zabawy czas!

  Karnawał - zabawy czas!

  Karnawał to czas zabaw, maskarad, balów zimowych i pochodów. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek Wielkiego Postu.

 • Karnawał - zabawy czas!

  Karnawał - zabawy czas!

  Karnawał to czas zabaw, maskarad, balów zimowych i pochodów. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek Wielkiego Postu.
 • Gra o Lubuskie – Gorzowianie stworzyli planszówkę promującą województwo

  Gra o Lubuskie – Gorzowianie stworzyli planszówkę promującą województwo

  Stowarzyszenie NOVUM postanowiło wykorzystać panującą modę na gry planszowe i wspólnie z 16 młodymi gorzowianami stworzyli grę planszową „Gra o Lubuskie”, nawiązującą do naszego województwa.

 • Nowa Sól: Wielki festyn służb mundurowych z okazji 100. rocznicy powstania Policji państwowej

  Nowa Sól: Wielki festyn służb mundurowych z okazji 100. rocznicy powstania Policji państwowej

  Już w ten piątek, na terenie Parku Krasnala w Nowej Soli odbędzie się Festyn służb mundurowych z okazji 100. rocznicy powstania Policji państwowej. Będzie policja, straż pożarna, wojsko oraz WOPR. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych!

 • II Święto Młodego Lubuskiego Wina

  II Święto Młodego Lubuskiego Wina

  W sobotę 18 listopada odbędzie się II Święto Młodego Lubuskiego Wina w Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze.

 • Pożegnanie roku 2017 w teatrze

  Pożegnanie roku 2017 w teatrze

  Lubuski Teatr zaprasza w sylwestrową noc. Spektakl muzyczny „George & Ira Gershwin” w reżyserii Jana Szurmieja to zaproszenie na szczególny wieczór z największymi przebojami muzyki rozrywkowej i rewiowej braci Gershwin’ów -„beatlesów” lat trzydziestych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u