Rozegraj Lubuskie. Zbierz drużynę i zagraj z przyjaciółmi w darmową grę online

13 listopad 2019
Autor: 
Rozegraj Lubuskie. Zbierz drużynę i zagraj z przyjaciółmi w darmową grę online rozegrajlubuskie.pl

Chcesz zostać radnym województwa, podejmować decyzje, które mają wpływ na losy naszego regionu i przekonać się, że sprawowanie władzy to prawdziwa sztuka? Wejdź na stronę rozegrajlubuskie.pl i wciel się w przywódcę!

"Rozegraj Lubuskie" to symulator samorządu województwa lubuskiego, w którego można grać online. Wystarczy tylko dostęp do Internetu i konto na stronie (gra jest bezpłatna, nie trzeba niczego instalować czy pobierać).

Gra polega na podejmowaniu przez graczy decyzji dotyczących podziału budżetu województwa. Zadanie nie jest łatwe, bo w symulowanym Lubuskiem mają miejsce różnego rodzaju wydarzenia losowe, np. protesty, klęski żywiołowe, wnioski od mieszkańców. To wszystko wpływa na sytuację w grze i wymusza podjęcie decyzji o innym ulokowaniu pieniędzy.

Gra wymaga współpracy, strategicznego myślenia, zaspokajania potrzeb mieszkańców i reagowania na pojawiające się doniesienia prasowe o sytuacji w regionie. Gra pozwala także zdobyć wiedzę o zadaniach województwa lubuskiego, wskaźnikach makroekonomicznych i przybliża wiedzę o funkcjonowaniu samorządu. Mechanizm gry, możliwe sytuacje w regionie, pozycje budżetowe oraz wysokość środków budżetowych został oparty na rzeczywistych danych z naszego regionu.

Przeglądarkową grę online „Rozegraj Lubuskie” stworzyło Stowarzyszenie na rzecz Innowacji Społecznych NOVUM z Gorzowa Wielkopolskiego, wspólnie z grupą 30 Lubuszan. Projekt został współfinansowany przez lubuski samorząd, a powstał w ramach realizowanych przez województwo Lubuskich Obywatelskich Inicjatyw Młodzieżowych.

W ramach projektu powstała także planszówka „Gra o Lubuskie”.

Źródło: lubuskie.pl

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u