Triduum Paschalne w Newslubuski.pl

08 kwiecień 2020
Autor: 
Triduum Paschalne w Newslubuski.pl dronlubuski.pl

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną panującą w kraju w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę na NewsLubuski.pl pokażemy na żywo główne uroczystości Triduum Paschalnego z parafii Ducha Świętego w Zielonej Górze. Zapraszamy również na msze w niedziele i poniedziałek.

Triduum Paschalne to najważniejsze wydarzenie w roku liturgicznym, którego istotą jest celebracja misterium paschalnego: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Ze względu na ograniczenia wprowadzone przez rząd, księża będą sprawować liturgię Wielkiego Tygodnia przy pustych kościołach.

Oto plan transmisji:

 • Wielki Czwartek, Msza Wieczerzy Pańskiej - Godzina 18:00
 • Wielki Piątek, Liturgia Męki Pańskiej -  godzina18:00
 • Sobota, Wigilia Paschalna - godzina 21:00
 • Niedziela Zmartwychwstania - godzina 12:00
 • Poniedziałek Wielkanocny -  godzina 12:00

Uroczystości odprawiane będą w Parafii Ducha Świętego w Zielonej Górze. Transmisja na NewsLubuski.pl oraz www.duch.zgora.pl

Do oglądania zaprasza Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak!

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

 • Zamyka się kultowa restauracja w centrum Zielonej Góry

  Zamyka się kultowa restauracja w centrum Zielonej Góry

  - Gościliśmy Was u nas przez wiele lat, poznaliśmy mnóstwo fantastycznych osób przez ten czas i byliśmy świadkami wielu wzruszających momentów z Waszego życia -piszą właściciele popularnego lokalu i żegnają się ze swoimi klientami.

 • Do przychodni, szpitala i sanatorium bez wyniku testu na koronawirusa

  Do przychodni, szpitala i sanatorium bez wyniku testu na koronawirusa

  Narodowy Fundusz Zdrowia wprowadził zmiany dotyczące realizacji świadczeń u osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem oraz procedury wykonywania testu diagnostycznego.

 • Płakała, a ja nie mogłem nic zrobić (FILM)

  Płakała, a ja nie mogłem nic zrobić (FILM)

  Zielonogórski poseł Jerzy Materna osiem miesięcy temu trafił do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem. Jego stan był bardzo ciężki ale udało mu się pokonać chorobę. Śmierć zabrała jego żonę. 

 • Oddział Zakaźny ponownie oddziałem covidowym

  Oddział Zakaźny ponownie oddziałem covidowym

  Sytuacja covidowa w województwie lubuskim jest stabilna i nie ma nadzwyczajnych zdarzeń, które mogłyby zagrażać Lubuszanom. Pomimo tego oddział covidowy zielonogórskiego szpitala powiększy się Oddział Zakaźny.

 • Wspólne dbajmy o bezpieczeństwo w galeriach handlowych

  Wspólne dbajmy o bezpieczeństwo w galeriach handlowych

  Pracownicy i ochrona codziennie apelują, aby w ramach dbałości o bezpieczeństwo stosować prawidłowo maseczki ochronne zarówno w sklepach, jak i na terenie całej galerii. Wiele jednak zależy od poczucia odpowiedzialności każdej z osób odwiedzających centrum. Apelujemy o wspólną odpowiedzialność szczególnie w okresie świątecznych zakupów.

 • Idziemy na basen! Idziemy do restauracji!

  Idziemy na basen! Idziemy do restauracji!

  Spada liczba zakażeń COVID-19 oraz osób przebywających w szpitalach. Powoli wracamy do normalności.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u