6 osób straciło uprawnienia do kierowania

28 czerwiec 2016
Autor: 

W ciągu minionych kilku dni, zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali uprawnienia do kierowania za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym aż pięciu kierującym. Jednej osobie okres zatrzymania uprawnień do kierowania zostanie wydłużony o kolejne 3 miesiące za lekceważenie przepisów.

W piątek po południu policjanci podczas służby pełnionej na terenie Nowogrodu Bobrzańskiego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen, po tym jak urządzenie pomiarowe wykazało, że kierujący jedzie w terenie zabudowanym z prędkością 101 km/h. Policjanci poinformowali kierującego, że przekroczył prędkość o ponad 50 km/h, co według nowych przepisów skutkuje zatrzymaniem uprawnień do kierowania na okras 3 miesięcy. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został także ukarany mandatem w kwocie 400zł i otrzymał 10 punktów karnych.

Tego samego dnia, ale tym razem na terenie Zielonej Góry w ręce policjantów z drogówki wpadła 31-letnia kierująca BMW, która nie zastosowała się do znaku drogowego, jak również nie posiadała wymaganych dokumentów. Jak się okazało podczas kontroli, kobiecie tej w kwietniu tego roku zatrzymano prawo jazdy na okres 3 miesięcy za przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Za ujawnione przez policjantów wykroczenia drogowe, na kobietę nałożono mandat karny 700 zł i 5 punktów karnych. Dodatkowo okres zatrzymania uprawnień do kierowania zostanie jej wydłużony o kolejne 3 miesiące.

Z kolei w sobotę uprawnienia do kierowania straciło dwóch kolejnych kierujących. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli drogowej w Sulechowie. Pomiar prędkości wykonany przez policjantów wykazał, że kierujący samochodem przekroczył prędkość o 51 km/h na terenie zabudowanym. Kontrola drogowa zakończyła się dla kierującego nie tylko mandatem i punktami karnymi, ale również zatrzymaniem uprawnień. Dwie godziny później także w rejonie Sulechowa, w miejscowości Kije, kierujący Oplem przekroczył prędkość o 52 km/h. Kontrola drogowa zakończyła się w ten sam sposób, co w poprzednim przypadku.

Natomiast poniedziałek okazał się pechowy dla pań. Swoje uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy straciły dwie kobiety, które za szybko poruszały się ulicami Zielonej Góry. Pierwsza z nich, kierująca motocyklem zielonogórzanka pędziła ul. Wojska Polskiego z prędkością 102 km/h, natomiast druga z pań, kierująca osobowym mercedesem za bardzo rozpędziła się jadąc ul. Szosa Kisielińska. Obie kierujące zostały ukarane mandatami karnymi w wysokości po 400 zł, a także każda z nich otrzymała po 10 punktów karnych.

Wszyscy zatrzymani przez policjantów, oprócz kierującej BMW, wsiądą za kierownicę dopiero za 3 miesiące. W przypadku niezastosowania się do obowiązujących przepisów i jazdy pomimo czasowego braku uprawnień do kierowania muszą się liczyć z konsekwencjami, które spotkały 31-letnią kierującą BMW - okres zatrzymania uprawnień do kierowania zostanie jej wydłużony o kolejne 3 miesiące.

źródło: ZKS KMP Zielona Góra

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Nowe elektryczne radiowozy dla lubuskich policjantów! Gdzie trafią?

  Nowe elektryczne radiowozy dla lubuskich policjantów! Gdzie trafią?

  Lubuscy policjanci otrzymali cztery nowe radiowozy elektryczne. Pojazdy trafią do komend w Gorzowie Wielkopolskim, Nowej Soli, Strzelcach Krajeńskich i Wschowie.

 • Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Poważny wypadek na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze. Kierująca osobówką potrąciła dwie osoby. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 • Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy lub sprawców zatrucia Odry!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u