Rząd wprowadza kwarantannę narodową na trzy tygodnie!

17 grudzień 2020
Rząd wprowadza kwarantannę narodową na trzy tygodnie! Adam Guz/KPRM

Na specjalnej konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przekazano informacje o nowych obostrzeniach w walce z pandemią. Jak będą wyglądały święta? 

W konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wzięli udział minister zdrowia Adam Niedzielski oraz Główny Doradca Prezesa Rady Ministrów do spraw COVID-19 prof. Andrzej Horban. Od 28 grudnia do 17 stycznia będzie wprowadzona kwarantanna narodowa. Całkowicie zamknięte będą hotele (również dla wyjazdów służbowych) oraz stoki narciarskie.

- Widmo trzeciej fali będzie oznaczało przekroczenie granic wydolności systemu ochrony zdrowia. Jeśli to widmo się zmaterializuje to możemy być pewni, że nasz system zdrowia nie będzie działał wydolnie. - mówił podczas konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.

  • W Sylwestra w całym kraju będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się w godzinach od 19 do 6 rano! Wyjątkiem mają być szczególne przypadki np. obowiązki związane z wykonywanym zawodem
  • W galeriach otwarte będą tylko wybrane sklepy, np. spożywcze, z książkami i prasą, drogerie oraz apteki. Będzie mogła przebywać w nich 1 osoba na 15 metrów kwadratowych
  • Dodatkowo osoby wracające do kraju transportem zbiorowym będą musiały poddać się 10-dniowej kwarantannie

Przeczytaj też: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zmienia termin 29. Finału

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u