Noc złych duchów

05 wrzesień 2016
Autor: 

W zielonogórskim Norwidzie odbędzie się pokaz filmu „Noc Walpurgi”. Projekcji towarzyszyć będzie spotkanie z reżyserem Marcinem Bortkiewiczem.

W najbliższy czwartek, 8 września w zielonogórskiej bibliotece im. C. Norwida odbędzie się projekcja filmu „Noc Walpurgi” w reżyserii Marcina Bortkiewicza. Pokazowi filmu towarzyszyć będzie spotkanie z reżyserem.

Rozmowę poprowadzi krytyk filmowy i teatralny Łukasz Maciejewski.

Spotkanie jest echem Festiwalu Filmu i Teatru Kozzi Dymny Himilsbach.

„Noc Walpurgii” to film kameralny, który w czarno-białym klimacie opowiada historię divy  Nory Sedler ( Małgorzata Zajączkowska), z którą rozmawia młody dziennikarz Robert (Philippe Tłokiński). Akcja rozgrywa się 30 kwietnia 1969 roku w szwajcarskiej operze. Noc z 30 kwietnia na 1 maja nazywana jest Nocą Walpurgi, czyli nocą złych duchów. 

Marcin Bortkiewicz otrzymał Grand Prix czyli Nagrodę Filmową KLAPS 2016 2. Zielonogórskiego Festiwalu Filmu i Teatru Kozzi Dymny Himilsbach dla reżysera najlepszego filmu fabularnego, za film „Noc Walpurgi”. W imieniu reżysera, podczas festiwalowej gali w Pałacu w Wiechlicach, nagrodę odebrała aktorka Małgorzata Zajączkowska, odtwórczyni głównej roli w filmie „Noc Walpurgi”.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 8 września o godzinie 19:00 w Kinie Norwid .

Bilety w cenie 5 zł można nabyć w media tece Góra Mediów w godzinach od 10.00 do 16.00 oraz na kiermaszu książek od 10.00 do 17.00.

MS

 

 • ARTE PO POLSKU ZAPRASZA NA BEZPŁATNY SEANS FILMOWY

  ARTE PO POLSKU ZAPRASZA NA BEZPŁATNY SEANS FILMOWY

  ARTE PO POLSKU ZAPRASZA NA BEZPŁATNY SEANS FILMOWY: PORTUGALSKI KANDYDAT DO OSCARA I NOMINOWANY DO ZŁOTEGO LWA NA MFF W WENECJI „THE DOMAIN” W REŻ. TIAGO GUEDESA

 • PRAWA KOBIET W POLSCE I NA ŚWIECIE cykl filmowy w ARTE po polsku

  PRAWA KOBIET W POLSCE I NA ŚWIECIE cykl filmowy w ARTE po polsku

  Nieludzkie restrykcje aborcyjne, brak rzetelnej edukacji seksualnej, utrudniony dostęp do antykoncepcji, ograniczone prawa kobiet, rząd, który otwarcie potępia mniejszości seksualne, a popiera strefy wolne od LGBT. Czy tak wygląda rzeczywistość tylko w Polsce? Niestety nie… Podobna sytuacja ma miejsce w wielu cywilizowanych krajach na całym świecie. Kwestię praw kobiet i seksualności podejmują reżyserzy filmów dokumentalnych pokazywanych w cyklu „Prawa kobiet w Polsce i na świecie”. Filmy są dostępne bezpłatnie na platformie VOD ARTE po polsku www.arte.tv/pl/.

 • Solanin przybywa po raz 11

  Solanin przybywa po raz 11

  Odliczamy już dni do 11. Solanin Film Festiwal. Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie ambitnych i niezależnych filmów, znakomitych gości oraz interesujących imprez towarzyszących. Powiat Nowosolski od lat wspiera organizację tego wydarzenia. Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska objęła patronat nad festiwalem.

 • Pokaz filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu"

  Pokaz filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu"

  12 maja o godz. 18:00 w kinie Newa odbędzie się pokaz filmu Tomasza Sekielskiego o pedofilii w polskim Kościele, którego premiera odbędzie się dzień wcześniej. Film został sfinansowany w drodze publicznej, obywatelskiej zrzutki. Film przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.

 • Pokaz filmu „Siłaczki”

  Pokaz filmu „Siłaczki”

  „Siłaczki” to historyczny, fabularyzowany film dokumentalny autorstwa Marty Dzido i Piotra Śliwowskiego, opowiadający historię naszych prababek, których wysiłek, upór i konsekwencja doprowadziły do podpisania przez Józefa Piłsudskiego dekretu o prawach wyborczych kobiet 28 listopada 1918 roku.

 • Policjanci z Zielonej Góry będą nagrywać interwencje. Na mundurach pojawiły się kamery (ZDJĘCIA)

  Policjanci z Zielonej Góry będą nagrywać interwencje. Na mundurach pojawiły się kamery (ZDJĘCIA)

  Już od piątku, 1 lutego, wszyscy zielonogórscy policjanci pełniący służbę patrolową oraz funkcjonariusze ruchu drogowego wyruszają do służby z kamerami nasobnymi. Urządzenia przypięte do ich mundurów będą teraz rejestrować przebieg podejmowanych interwencji. Dzięki temu funkcjonariusze mają zwiększyć własne bezpieczeństwo i ograniczyć ilość skarg.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u