Bieg dla Gladiatora

13 wrzesień 2016
Autor: 

W sobotę rusza bieg charytatywny na rzecz chorego Rafała Adamczaka, zielonogórzanina, który uległ wypadkowi w Hiszpanii.

Bieg rozpoczyna się o godzinie 12.00 w zielonogórskim Parku Poetów. Dystans to 7 km. Godzinę wcześniej przewidziano bieg dla dzieci, na trasie dziesięciokrotnie krótszej. Jest to bieg leśny, z pomiarem czasu i z nagrodami.Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na rehabilitację Rafała – Gladiatora, który uległ wypadkowi podczas akrobacji i jest sparaliżowany.

Rafał Adamczak w 2000 roku wyjechał do Hiszpanii, gdzie pracował w parku rozrywki Terra Mitica. Często wcielał się tam w rolę Gladiatora. Podczas jednego z treningów Rafał uległ poważnemu wypadkowi, podczas którego uszkodził sobie rdzeń kręgowy. Od tego czasu jest sparaliżowany. Szansą na poprawę jego zdrowia jest eksperymentalna operacja oraz kosztowna rehabilitacja.

Koledzy Rafała postanowili mu pomóc i zorganizowali bieg charytatywny pod nazwą „Bieg Gladiatora”. Rafał był zawodnikiem KS Gwardia Zielona Góra ( obecnie UKS „AS”) sekcji akrobatyki sportowej, trzykrotnym Mistrzem Polski, Mistrzem Europy i członkiem Kadry Narodowej, a także trenerem sekcji akrobatyki. dziś leży sparaliżowany.

Podczas imprezy odbędzie się także licytacja przedmiotów, które trafiły na aukcję charytatywną.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u