Noc Biologów 2017

04 styczeń 2017
Autor: 
Pixabay

Wydział Nauk Biologicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza na kolejną edycję Nocy Biologów. W tym roku odbędzie się ona w piątek trzynastego.

W ramach bogatego programu odbędą się liczne warsztaty, wykłady i laboratoria. Będzie można dowiedzieć się np. Jak w prosty sposób rozpoznać drzewa i krzewy po pędach zimowych, czy poznać wybrane gatunki polskich płazów i ich sposoby komunikowania się między sobą. Będzie mowa o pasożytach, bakteriach i mikroelementach. Wykłady na UZ rozpoczną się od godz. 15.30.

Podobnie jak w ubiegłym roku poza uniwersytetem w ramach Nocy Biologów będzie się działo w Centrum Przyrodniczym w Zielonej Górze. Centrum przyłącza się do akcji i zaprasza wszystkich, 13 stycznia  od godziny 12:00 do 18:00 na pokazy i eksperymenty związane z biologią. Poruszony zostanie temat ludzkiego ciała i zdrowia, DNA i jądra komórkowego, osoby o mocnych nerwach będą mogły bliżej poznać pająki.

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u