Pociąg do tolerancji

24 kwiecień 2017
Autor: 

Przed nami kolejna akcja projektu pt. Pociąg do tolerancji, która odbędzie się w Biurze Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze. W ramach akcji projekcji filmu pt. Moja ucieczka wraz z pokazem zdjęć z marszu do Aleppo oraz dyskusją o sytuacji uchodźców.

Specjalnym gościem, dzięki któremu będziemy mieć możliwość obejrzenia filmu, poznania uczestników marszu do Aleppo - Civil March for Aleppo - marszu, będzie Beata Zuzanna Borawska. Podczas wydarzenia będzie okazja obejrzeć reportaż zdjęciowy z marszu, który przygotowali Maciek Soja, Ryszard Szpytman oraz Janusz Ratecki.

Nie zabraknie dyskusji dotyczącej kwestii uchodźców, naszego nastawienia do konieczności udzielania pomocy oraz możliwych form pomocy.

Po spotkaniu będzie można obejrzeć film pt. Moja ucieczka opowiadający o losach uchodźców. Film przedstawia nagrania ucieczek uchodźców z Syrii, Afganistanu i Erytrei.

Organizatorzy zapraszają osoby, które cechuje wrażliwość na los innych, które także chcą poznać losy uchodźców, zobaczyć ich drogę do wolności i bezpieczeństwa.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednocześnie zbierane będą zabawki dla dzieci, środki czystości i kosmetyki dla kobiet przebywających w ośrodkach dla uchodźców. Początek godz. 18.00.

 

DG

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u