Hiszpańska noc...moc atrakcji

10 maj 2017
Autor: 
Muzeum Ziemi Lubuskiej

Co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze organizuje muzealną noc, której przewodnim motywem jest kultura wybranego kraju lub narodu. W latach poprzednich można było zapoznać się m. in. z kulturą włoską, cygańską, grecką czy japońską, a w tym roku w sobotę, 20 maja muzeum zaprasza miłośników kultury hiszpańskiej.

Na zróżnicowany program nocy hiszpańskiej składać się będą warsztaty plastyczne, koncerty muzyki i tańca, spektakle, konkursy, pokaz kulinarny oraz wykłady o sztuce. Szczegółowy program wydarzenia wygląda bardzo interesująco.

Godzina 17.00 Kraina Ułudy – spektakl plenerowy w wykonaniu Teatru Terminus a Quo, godz. 17.45 Kryza w strojach hiszpańskich dodawała dostojeństwa i … trzymała sylwetkę w ryzach!? – warsztaty plastyczne pod kierunkiem Krystyny Betiuk (I piętro), godz. 17.45 Tropem katalońskich surrealistów – Salvadora Dali i Joana Miró – wykład Marty Gawędy-Szymaniak w Sali Witrażowej.

O godz. 18.30 wystawa Reminiscencje hiszpańskie w twórczości Małgorzaty Bukowicz (rzeźba, rysunek, fotografia) na I piętrze, godz. 19.00 występ zespołu Creative Duo (Agnieszka Wierzbicka i Anna Blum) – klasyczna muzyka hiszpańska na flet i harfę w Sali Witrażowej, również o godz.19.00 Temperament w butelce. Nie tylko Rioja i sherry – wykład o winach hiszpańskich (A. Cincio i T. Kowalski) – (Muzeum Wina).

Kolejne atrakcje tym razem raj dla podniebienia o godz.19.45 degustacja specjałów kuchni hiszpańskiej przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze. O godz. 20.00 konkurs ¡E viva España! – konkurs wiedzy o kulturze i historii Hiszpanii (Muzeum Wina) oraz równocześnie Pablo Picasso – artysta wielu twarzy – wykład Leszka Kani w Sali Witrażowej.

Póżny wieczór pod znakiem muzyki. O godz. 21.00 występ zespołu Flamenco Trio w wykonaniu Barbary Cieślewicz (taniec), Juana Cardenasa (śpiew) oraz El Rizosa (gitara).

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u