Rajd Traktorów

16 sierpień 2017
Autor: 

Przed nami niesamowite zawody traktorów. Widowiskowa jazda i dobra zabawa gwarantowana. IV Rajd Traktorów w Pławiu z bogatym programem zbliża się wielkimi krokami.

Kilkadziesiąt zawodników weźmie udział w tegorocznym rajdzie. Zapisy trwają. Dla uczestników przewidziano nagrody.

Pomysłodawcą rajdów jest Sołectwo Pław i Gmina Dąbie.

- Z roku na rok jest to coraz większa impreza. Zjeżdża się dużo traktorów, różne marki, nie tylko z okolicznych wsi - mówi Teresa Hybner, sołtys Pławia.

Impreza rozpocznie się w pierwszą sobotę września, o godzinie 14.00 uroczystą paradą traktorów. Następnie o godz. 14.30 rozpocznie się slalom, wyścig i przejazd specjalnym torem. Od godziny 17.00 nowość - konkurencje sportowe.

- W tym roku przygotowaliśmy poza rajdem traktorów konkurencję o nazwie kulanie dropsa, czyli snopka słomy oraz przeciąganie ciągników na linie - informuje Marcin Reczuch jedne z organizatorów imprezy.

Po zawodach blok artystyczny oraz zabawa na taneczna na świeżym powietrzu od godz. 20.00.

 

 • Rolnicy ścigali się na traktorach

  Rolnicy ścigali się na traktorach

  Jak powszechnie wiadomo traktor służy do prac rolnych, leśnych lub ogrodniczych. W Pławiu pełni także rolę pojazdu wyścigowego. W minioną sobotę odbyła się kolejna edycja Rajdu Traktorów.

 • Karnawał - zabawy czas!

  Karnawał - zabawy czas!

  Karnawał to czas zabaw, maskarad, balów zimowych i pochodów. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek Wielkiego Postu.

 • Karnawał - zabawy czas!

  Karnawał - zabawy czas!

  Karnawał to czas zabaw, maskarad, balów zimowych i pochodów. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek Wielkiego Postu.
 • Rozegraj Lubuskie. Zbierz drużynę i zagraj z przyjaciółmi w darmową grę online

  Rozegraj Lubuskie. Zbierz drużynę i zagraj z przyjaciółmi w darmową grę online

  Chcesz zostać radnym województwa, podejmować decyzje, które mają wpływ na losy naszego regionu i przekonać się, że sprawowanie władzy to prawdziwa sztuka? Wejdź na stronę rozegrajlubuskie.pl i wciel się w przywódcę!

 • Nowa Sól: Wielki festyn służb mundurowych z okazji 100. rocznicy powstania Policji państwowej

  Nowa Sól: Wielki festyn służb mundurowych z okazji 100. rocznicy powstania Policji państwowej

  Już w ten piątek, na terenie Parku Krasnala w Nowej Soli odbędzie się Festyn służb mundurowych z okazji 100. rocznicy powstania Policji państwowej. Będzie policja, straż pożarna, wojsko oraz WOPR. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych!

 • Motocyklista wiózł 2-letniego syna bez kasku i... uciekał przed policją

  Motocyklista wiózł 2-letniego syna bez kasku i... uciekał przed policją

  To ogromna nieodpowiedzialność. 34-letni mężczyzna przewoził motocyklem swojego 2-letniego syna i uciekał przed policjantami. Obaj nie mieli kasków ochronnych, a pojazd nie był dopuszczony do ruchu. Ponadto 34-latek nie miał uprawnień do kierowania. Sprawa została skierowana do sądu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u