W trosce o bezpieczny weekend

26 sierpień 2016
Autor: 
KMP Zielona Góra

Przed nami ostatni wakacyjny weekend. Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego w ramach działań „Ostatni weekend wakacji” będą dbali o bezpieczeństwo wszystkich osób, które postanowią wyjechać w tym czasie na wypoczynek.

Ostatni wakacyjny weekend i zapowiedź pięknej pogody, na pewno skusi wiele osób do wyjazdów nad morze, jezioro czy w góry. Policja zapowiada wzmożone kontorle.

Większej liczby policyjnych patroli kierujący mogą się spodziewać szczególnie na drogach krajowych nr 32 w kierunku na Krosno Odrzańskie i Sulechów, nr 27 w kierunku Nowogrodu Bobrzańskiego i nr 3 prowadzącej z północy na południe kraju, gdzie w tym czasie spodziewane jest największe natężenie ruchu. Na tych drogach pojawią się także nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorem, a policjanci będą studzić zapał tzw. „piratów drogowych”. W ramach działań „Ostatni weekend wakacji”, dla zapewnienia bezpieczeństwa w podróży podczas zbliżającego się weekendu policjanci będą nie tylko mierzyć prędkość pojazdów, ale również sprawdzać stan trzeźwości kierujących, dlatego już teraz przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu. Jednocześnie policja przypomina, że w komendach i komisariatach można poddać się bezpłatnemu i anonimowemu badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Zachęcamy wszystkich, którzy spożywali alkohol i nie są pewni czy mogą wsiąść za kierownicę do skorzystania z urządzeń alcoblow, dzięki którym będziemy pewni stanu trzeźwości.

Przypominamy także, że w związku z budową drogi S3, na odcinkach gdzie prowadzone są prace będą czasowo występować utrudnienia związane z budową m.in. 44-kilometrowego odcinka od Sulechowa do Nowej Soli. Na tych odcinkach wprowadzone zostały ograniczenia lub zmieniona organizacja ruchu, szczególnie w miejscach, gdzie dobudowywana jest druga jezdnia. W miejscach tych możemy się spodziewać utrudnień w ruchu ze względu na zwężenia jezdni, ograniczenie prędkości, a także chwilowe wstrzymywanie ruchu dla pojazdów wjeżdżających i wyjeżdżających z miejsc budowy. Pamiętając o utrudnieniach radzimy wybierać drogi alternatywne. Kierujących, którzy będą podróżować krajową „trójką” prosimy o cierpliwość, dostosowanie prędkości do natężenia ruchu i przestrzeganie ograniczeń prędkości.

Policja apeluje do wszystkich kierujących aby przed wyjazdem zaplanowali sobie dokładnie podróż i sprawdzili (na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad), w których miejscach napotkamy utrudnienia. Pamiętajmy też, aby zaplanować odpoczynek, szczególnie gdy podróżujemy z dziećmi lub podczas upałów, a także zabrać ze sobą wodę. Jeśli mamy problemy ze zdrowiem, ciśnieniem lub bardzo męczą nas upały, radzimy wyjeżdżać wcześnie rano lub późnym wieczorem, gdy temperatura trochę spadnie. Udając się na wypoczynek zadbajmy także sami, o to żeby nasza podróż była przyjemna i bezpieczna.

KMP Zielona Góra

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u