Otwarte drzwi lotniska

19 wrzesień 2017
Autor: 

Zbliża się wyjątkowe wydarzenia z okazji Jubileuszu 60-lecia lotniska i 40-lecia Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost. W sobotę, 30 września na lotnisku w Babimoście odbędzie się „Dzień Otwarty” i „Seminarium Jubileuszowe”. To niepowtarzalna okazja, aby poznać „lotnisko od kuchni”.

Imprezę zainauguruje „Seminarium Jubileuszowe”, które rozpocznie się o godz. 10.00 w nowym terminalu przylotów lotniska. W programie zaplanowano prezentację atutów i możliwości Portu Lotniczego Zielona Góra w Babimoście, krótkie przedstawienie historii powstania portu lotniczego, prezentację oferty Polskich Linii Lotniczych LOT oraz wystąpienie eksperta nt. znaczenia regionalnych portów lotniczych dla rozwoju i dostępności komunikacyjnej regionów. Spotkaniu towarzyszyć będzie prezentacja zdjęć lotniskowych i systemu antydronowego „Jastrząb” firmy Hertz Systems.

Pozostałe atrakcje w ramach „Dnia Otwartego” ruszą o godz. 11.00 i potrwają do godz. 16.00. Wydarzenia będą miały miejsce w terminalu odlotów, a także na terenie lotniska. Niebywałą atrakcją będzie możliwość zobaczenia samolotu Polskich Linii Lotniczych LOT, który przyleci z Warszawy o godz. 11.10 i odleci o godz. 15.00. Samolot zostanie wykorzystany do pokazów z udziałem grupy antyterrorystów, straży granicznej i policji, który rozpocznie się ok. godz. 12.40, a następnie – przez nieco ponad godzinę – będzie udostępniony zwiedzającym.

Odlotowe atrakcje

Od godz. 11.00 na placu przed budynkiem terminala odlotów na zwiedzających czekać będą m.in. pokazy modeli lotniczych przygotowane przez sekcję modelarską z Kargowej, a także pokazy szybowców i balonu Aeroklubu Ziemi Lubuskiej.

Dla zwiedzających przygotowano odlotową fotobudkę – będzie można zupełnie za darmo zrobić sobie zdjęcie z rekwizytami lotniska. Ok. godz. 14.00 w hali odlotów tort z motywem lotniska. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, czyli będą dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy czy losowanie atrakcyjnych, lotniskowych upominków (w tym biletów lotniczych) przygotowanych przez Port Lotniczy Zielona Góra/Babimost oraz Polskie Linie Lotnicze LOT.

Przez cały czas trwania imprezy ustawione będzie stanowisko, na którym pokazywana będzie odprawę i kontrolę pasażerów. Nie zabraknie stoisk gastronomicznych z ciepłymi posiłkami, słodkościami i napojami.

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.