Festiwal Muzyki Fryderyka Chopina

20 październik 2017
Autor: 
Pixabay

Sulechowski Dom Kultury zaprasza na dziewiątą już edycję Festiwalu Muzyki Fryderyka Chopina, który odbędzie się w dniach 17-19 listopada.

Ten festiwal to przede wszystkim światowej sławy wykonawcy, eksperci, nizsamowuta publiczność oraz atmosfera muzycznego święta. Tak jak co roku i tym razem do Sulechowa zawitają goście z całej Polski, Anglii, Holandii i Niemiec. Festiwal objęty jest patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Lubuskiego, Burmistrza Sulechowa oraz Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

Podczas IX edycji imprezy wystąpią: Jarosław Kostka z zespołem z projektem ,,Chopin Profanum”, który stanowi ,,hołd dla wielkiego twórcy, którego twórczość jest zapisaną improwizacją” oraz wielka gwiazda naszego Festiwalu – Michał Urbaniak saksofonista, skrzypek jazzowy, kompozytor i aranżer. Występował w zespołach Andrzeja Trzaskowskiego, Krzysztofa Komedy i Milesa Daviesa, grał z gwiazdami takimi jak Weather Report, Freddie Hubbard, Elvin Jones, Herbie Hancock, Chick Corea, Miles Davis, George Benson, Billy Cobham.

Urbaniak zapraszał i był zapraszany do współpracy przez wielu znanych jazzmanów (Lenny White, Wayne Shorter, Marcus Miller, Joe Zawinul, Ron Carter, Kenny Barron, Buster Williams, Quincy Jones). W 1985 uczestniczył w sesji nagraniowej z Milesem Davisem do płyty „Tutu”. W 1992 jego nazwisko znalazło się wśród największych sław jazzu w pięciu kategoriach: album roku (II miejsce), muzyk roku (V miejsce), jazz electronic combo (V miejsce), kompozytor (IX miejsce) i skrzypek (IV miejsce). Również wielokrotnie wybierany był skrzypkiem roku w ankiecie Jazz Top magazynu „Jazz Forum”.

Koncerty tych artystów to niewątpliwie kolejne znaczące wydarzenie artystyczne w historii Sulechowa.

Ponadto tegorocznej edycji Festiwalu towarzyszyć będą inne wydarzenia: wystawa, koncert młodych pianistów i wokalistów w Cigacicach i Trzebiechowie, spotkania autorskie oraz warsztaty pianistyczne i wokalne.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u