KOŻUCHÓW - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

03 styczeń 2018
Autor: 
WOŚP

Co się będzie działo podczas 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w Kożuchowie?

Tradycja udziału naszego miasta w finałach Wielkiej Orkiestry ma długą historię. Rozpoczęli ją w latach dziewięćdziesiątych harcerze , pod egidą Dariusza Gaczyńskiego, i kontynuują kolejni realizatorzy idei pomagania spod znaku Czerwonego Serduszka. W tym roku po raz pierwszy z trudami organizowania tej imprezy zmierzy się Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami wygaszanego gimnazjum, przy udziale wielu przyjaciół i wolontariuszy zaangażowanych w poprzednie finały i dzielących się z nami doświadczeniem.

W Kożuchowie program 26 Finału będzie realizowany w trzech miejscach jednocześnie.

Od godziny 9.00 rano rozpocznie się turniej siatkówki w hali gimnazjum przy ul. A.Haller, następnie rozgrywki fanów tego sportu w różnych grupach wiekowych będą trwały do godziny 14( zapisy chętnych jeszcze trwają). Z tego samego miejsca wyruszy również bieg „Policz się z cukrzycą” . Dla chętnych biegaczy i chodziarzy będzie do pokonania malownicza trasa do miejscowości Bulin i z powrotem (około 7 km). Oprócz dobrej zabawy i sportowego ducha gwarantujemy tutaj medale, a dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach również pamiątkowe koszulki. Oczywiście wpisowe przeznaczone będzie na wsparcie WOŚP i zbierane przez wolontariuszy do puszek.

Od godziny 12.00 ruszą kolejne dwie imprezy: w Centrum Kultury Zamek oraz na scenie na rynku w Kożuchowie. W remizie strażackiej będzie usytuowany również punkt poboru krwi, jedna z tradycji naszej miejscowości.

Na sali koncertowej w zamku będzie można podziwiać:

• występy lokalnych szkół i przedszkoli

• koncert Kożuchowskiej Orkiestry Dętej

• popisy wokalne Studia Redis

• tańce towarzyskie w wykonaniu Klubu Tańca Tadeusza Urban

• pokazy sportowe klubu judo Ippon oraz Karate Kyokusin z Nowej Soli

Będzie też można :

• wziąć udział w otwartym konkursie układania kostki Rubika na czas (o godz. 15.30)

• spędzić czas na graniu ze znajomymi w planszówki w Sali Gier Wszelakich

• pomalować twarz ( atrakcja dla dzieci i nie tylko)

• kupić słodkie niespodzianki, kawę, herbatę i ciasto w kawiarence oraz na stoisku Świąteczny Zakątek ( gdzie będzie można również nabyć piękne rękodzieło)

Między występami będą odbywały się tradycyjne licytacje cennych i wartościowych gadżetów artystycznych i sportowych. Można tu będzie również nabyć pamiątkowe kalendarze i koszulki z podpisem Jurka Owsiaka.

Przed zamkiem także nie będzie nudno. W fosie z prawej strony miejsce z punktem strzeleckim zajmie drużyna Kruków ( strzelanie do tarczy), natomiast z lewej strony na szachownicy o godz. 15.00 będzie można ustawić się w ogromne żywe serducho, które będzie następnie uwiecznione na fotografii z drona ( wpisowe również do puszek).

Impreza w zamku będzie trwała do godziny 17. 15.

Szczegółowy program imprezy w sali koncertowej w zamku:

12.00- Kożuchowska Orkiestra Dęta

licytacja kalendarza i koszulki od Jurka

12.30- Przedszkole nr 1 z występem jasełkowym

13.00- Magic Mood- taniec w wykonaniu uczennic gimnazjum 13.10- Występ przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 3

licytacja m.in. obrazów

13.45- Szkoła Podstawowa nr 2 z koncertem kolęd

14.05- Niepubliczna Szkoła Podstawowa ze Stypułowa z występem- niespodzianką

14.25- Szkoła Tańca Urban

licytacja gadżetów i vouchera Zagłębia Lubin

15.00-pokazy klubu judo Ippon

15.20- koncert flażoletowy w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1

15.45- taniec świąteczny dziewczynek ze szkoły Podstawowej nr 1

16.00- finał konkursu układania kostki Rubika na czas

licytacja m.in. pamiątkowej koszulki z 25 Finału, z podpisami osób zaangażowanych w organizację i gości

16.15- pokazy umiejętności Klubu Karate Kyokusin

16.45-koncert studia wokalnego Redis z Centrum Kultury Zamek

Natomiast na rynku od godziny 12.00 rozpoczną się licytacje przedmiotów ofiarowanych na aukcje przez firmy i osoby prywatne. A będzie co licytować. Otrzymaliśmy: pamiątki z klubu żużlowego Falubaz, piłkę z autografem Marcina Gortata, bilety na Grand Prix w Gorzowie razem z wizytą w parku maszynowym od Patryka Dudka, obrazy i ceramikę artystyczną, kamieniarstwo artystyczne, cenny rower oraz wiele, wiele innych , których nie sposób tu wymienić. Zapraszamy również do zaglądania na naszego Fb, gdzie pojawiają się kolejne wiadomości i ważne informacje.

Emocjonującym licytacjom będzie towarzyszyła sprzedaż pyszności : grochówki, zupy gulaszowej i bigosu, a także ciast i ciasteczek. Będzie tu również stoisko z różnościami do kupienia, rękodziełem ,oraz miejsce do pobiesiadowania na wolnym powietrzu. Odbędą się także przejażdżki bryczką.

O godzinie 13.30 pokaz hartowania ciała pokażą kożuchowskie Morsy, zanurzając się w lodowatej wodzie z uśmiechem na ustach.

Od godziny 17.00 rozpoczną się również występy artystyczne.

17.00- recital jazzowy Moniki Jachimowicz

18.00- irlandzka muzyka instrumentalna w wykonaniu DagdaPoint

19.00- koncert disco Bodzio Dance

20.00- światełko do nieba

Na tym niestety będziemy musieli zakończyć tę piękną imprezę i zaprosić państwa za rok na kolejne atrakcje i niespodzianki.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u