Weekend w Ochli

20 czerwiec 2018
Autor: 
Muzeum Etnograficzne w Zielnej Górze - Ochli

W sobotę 23 czerwca w godzinach od 11.00 do 17.00 zapraszamy na wystawę modelarską do obory z Chotkowa. Będzie można obejrzeć modele samolotów, dioramy oraz panoramy militarne. To także okazja do spotkania pasjonatów modelarstwa i chętnych rozpocząć przygodę z modelarstwem.

W niedzielę 24 czerwca o godzinie 17.00 i 19.00 zapraszamy na muzyczne spotkanie z Jerzym Filipem Telemannem. Inspiracją dla powstania cyklu są związki Telemanna z kulturą polską, jego kilkuletni pobyt w Żarach oraz idiomatyczna twórczość, o której sam pisał, że utrzymana była w „stylu polskim”. Poświęcając Telemannowi nasz cykl koncertowy, robimy to również w tym celu, by podkreślić znaczenie otwartości, ciekawości i entuzjazmu w poznawaniu i rozumieniu świata. Telemann był głęboko zainteresowany muzyką ludową i prekursorem jej wykorzystywania w muzyce artystycznej, a jego fascynacja muzyką polską daje pretekst, by móc o nim mówić, że w pewnym sensie jest też trochę „nasz”. 

Koncert 1, godz. 17:00/ Leśniczówka – sala ekspozycyjna w budynku administracyjnym

Wykonawca: Robin Pharo – viola da gamba

Program: Telemann i Bach na violę solo

Koncert 2, godz. 19:00 /Stodoła z Siecieborzyc

Wykonawcy: Corina Marti – flety proste, Aira Maria Lehtipuu – skrzypce, Adam Kaiser – kozioł weselny, zespół Kore

Program: Barokowe oswajanie kozła (Telemann)

Wstęp na oba wydarzenie jest bezpłatny

TAGI
KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u