WOJTEK JUSTYNA TREEOH! w Zielonej Górze

29 październik 2018
Autor: 
Wojtek Justyna TreeOh!

Holenderski zespół jazzowy WOJTEK JUSTYNA TREEOH! wystąpi wkrótce w Polsce, podczas siódmej już trasy koncertowej. W Zielonej Górze zagra JEDEN koncert - W KLUBIE PIEKARNIA CICHEJ KOBIETY

Na przełomie października i listopada 2018 r. Wojtek Justyna TreeOh! znów powraca do Polski z jeszcze większą porcją swojej autorskiej muzyki. Tym razem podczas trasy koncertowej muzycy zaprezentują utwory z drugiej płyty Get That Crispy, której światowa premiera odbyła się 22 września tego roku. Założony w Holandii zespół Wojtka Justyny, polskiego gitarzysty cenionego za brzmienie i wszechstronność stylistyczną, tworzą wraz z nim muzycy pochodzący z różnych części Europy.

TreeOh! łączy dynamiczny funk-jazz z wielokolorową i urozmaiconą rytmicznie muzyką świata, sięgając jednocześnie po nowe faktury sonorystyczne. Zespół do tej pory głównie gitarowy, poszerzył swoją paletę brzmieniową o wyraziste, silnie zmodyfikowane efektami linie melodyczne, ciepły tembr tradycyjnych instrumentów afrykańskich i energetycznie pulsujące dźwięki syntezatora basowego.

Międzynarodowy band Wojtka Justyny jest na najlepszej drodze ku staniu się jednym z najważniejszych graczy europejskiej sceny jazzowej i okołojazzowej najbliższych lat.

Wojtek Justyna TreeOh! jest dobrze znany europejskiej publiczności z występów w klubach i na renomowanych festiwalach (m.in. na Jazzahead! w Bremie i Letnim Festiwalu Jazzowym w Krakowie). Cieszy się opinią pełnej temperamentu grupy, której koncerty zachwycają porywającą muzyką wzbogaconą żywiołowymi improwizacjami i wartkim dialogiem muzycznym między instrumentalistami.

TRASA PROMUJĄCA PŁYTĘ GET THAT CRISPY

30/10 POZNAŃ Blue Note

31/10 ZIELONA GÓRA Piekarnia Cichej Kobiety, godz. 20!

01/11 WROCŁAW Nietota

02/11 PIOTRKÓW TRYBUNALSKI Muzeum

03/11 GORZÓW WIELKOPOLSKI Pod Filarami

WYSTĄPIĄ:

Wojtek Justyna (Polska/Holandia) - gitara

Daniel Lottersberger (Austria) - gitara basowa

Alex Bernath (Niemcy) - perkusja

Diogo Carvalho (Portugalia) - instrumenty perkusyjne, syntezator Mooga

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u