Świdnica: Dwa dni uroczystości na 100-lecie Niepodległości

06 listopad 2018
Autor: 
Dwa dni uroczystości na 100-lecie Niepodległości Gmina Świdnica

Już w najbliższy weekend w podzielonogórskiej Świdnicy odbędą się Gminne Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. - Niech to wydarzenie wszystkich nas zjednoczy - apeluje Wójt Gminy.

Uroczystości rozpoczną się już w sobotę, 10 listopada. Zapoczątkuje je koncert z cyklu "Najpiękniejsza jest muzyka polska", który odbędzie się o godzinie 17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury. Na scenie wystąpi Bogumiła Tarasiewicz wraz z orkiestrą.

Jednak główne Obchody 100-lecia Niepodległości odbędą się w niedzielę. Zainauguruje je, o godzinie 10:45, odsłonięcie symbolicznej mozaiki wykonanej na budynku biblioteki. Później punktualnie o 11:00 przed Muzeum Archeologicznym rozpocznie się apel w obecności Kompanii Honorowej Wojska Polskiego.

- Serdecznie zapraszam Państwa do udziału w uroczystościach. Niech to ważne dla naszej tożsamości narodowej wydarzenie historyczne zjednoczy wszystkich i przypomni nam, jak wielką wartością jest wolność i niezależność naszego narodu - mówi Wójt Gminy Świdnica Adam Jaskulski.

Wszystkie szczegóły oraz program obchodów znajdziecie na plakacie:

850 Gminne obchody 100 lecia niepodleglosci Polski 1  (1)

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u