Zdrowie pod kontrolą - akcja studentów medycyny UZ w Galerii Focus Mall

15 listopad 2018
Pixabay

17 listopada, w godz. 12.00 - 18.00, w Galerii Focus Mall w Zielonej Górze odbędzie się już trzecia, jesienna, edycja akcji Zdrowie pod kontrolą, organizowanej przez studentów medycyny należących do IFMSA -Poland Oddział Zielona Góra (IFMSA-Poland to Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny mające swoje oddziały we wszystkich ośrodkach akademickich kształcących lekarzy).

Zdrowie pod kontrolą, to jeden z czołowych projektów organizowanych przez członków IFMSA-Poland. Celem akcji jest szeroko pojęta edukacja prozdrowotna społeczeństwa oraz przeprowadzanie podstawowych badań profilaktycznych. Podczas tego wydarzenia studenci medycyny zbierają się w miejscu publicznym, aby wykonywać pomiary glukozy, ciśnienia tętniczego oraz analizować skład ciała u poddanych badaniom osobom. Akcja jest przeprowadzana w wielu miastach w Polsce i spotyka się z dużym zainteresowaniem społeczeństwa.

W najbliższą sobotę, w zielonogórskim Focus Mall będą ustawione stanowiska kilku realizowanych przez studentów projektów:

Serce masz tylko jedno – akcja mająca na celu pomiar ciśnienia tętniczego i glukozy, porównania wyników do wartości referencyjnych oraz udzielenie prostych wskazówek na temat zdrowego stylu życia.

Marrow Hero – akcja mająca na celu poszerzanie świadomości społecznej na temat nowotworów krwi oraz transplantologii, a także zwiększanie ilości osób zarejestrowanych do baz potencjalnych dawców szpiku kostnego we współpracy z DKMS.

Ratowanie na Spontanie – projekt uczący podstawowych zasad pierwszej pomocy z użyciem fantomów.

Szpital Pluszowego Misia – akcja skierowana dla najmłodszych, mająca na celu przybliżenie dzieciom zawodu lekarza poprzez zabawę w szpital.

ThinkPink - akcja dotycząca profilaktyki nowotworów złośliwych narządów kobiecych (w szczególności raka piersi).

Movember - akcja dotycząca profilaktyki nowotworów złośliwych narządów męskich (raka jądra i prostaty).

W nadchodzącej jesiennej edycji Akcji studenci ze stowarzyszenia rozpoczęli również współpracę z dietetykiem (podczas trwania akcji będzie możliwość pomiaru składu masy ciała, uzyskania porad dietetycznych) i Vision Expert (możliwość zbadania wzroku).

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland jest częścią Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Studentów Medycyny – IFMSA (International Federation of MedicalStudents’ Associations). To organizacja o charakterze apolitycznym, samorządnym, niezarobkowym i trwałym. Zrzesza studentów medycyny i młodych lekarzy, którzy biorą czynny udział w realizacji celów statutowych stowarzyszenia m.in. poprzez promocję szeroko rozumianego zdrowia publicznego oraz edukacji medycznej wśród społeczeństwa, czy organizację projektów naukowych dla studentów kierunków medycznych.

Źródło: Ewa Sapeńko Rzecznik prasowy Uniwersytetu Zielonogórskiego

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u