One Billion Rising przełożony na 21 lutego

15 luty 2019
Autor: 
One Billion Rising przełożony na 21 lutego Redakcja

W związku z ogłoszeniem dnia 14 lutego dniem żałoby narodowej, zielonogórska akcja One Billion Rising zostaje przełożona na 21 lutego (czwartek) na godz. 16:00

One Billion Rising to ogólnoświatowy protest w formie tańca, który zwraca uwagę na przemoc seksualną wobec dziewcząt i kobiet. W tańcu nasze ciała są naprawdę nasze, to my decydujemy o każdym ruchu i geście i chcemy, żeby tak było w każdej chwili naszego życia - nasze ciała należą do nas i nikomu bez naszego pozwolenia nie wolno dotykać naszych ciał.

Wiele krajów zmieniło swoje prawo dotyczące przemocy seksualnej, uznając że seks bez wyraźnej zgody jest gwałtem. To bardzo ważne zmiany. W Polsce cały czas to kobieta/ dziewczyna musi udowodnić winę gwałciciela. A jeśli spała, albo ktoś jej wrzucił pigułkę gwałtu? Jak mogła to zrobić?

Posiadanie prawa, które stwierdza, że seks bez zgody jest gwałtem, dałoby jasno do zrozumienia, że tylko każda z nas ma prawo decydować o swoim ciele. Dlatego w 2019 roku tematem wiodącym akcji w Polsce jest kwestia zgody na kontakty intymne. Wszystkie mamy prawo do kontaktów intymnych bez przemocy!

Tylko „tak” oznacza zgodę na seks, a „nie” znaczy„nie”. To musi się stać oczywiste.

WIĘCEJ O AKCJI:

FEMINOTEKA.PL/NAZYWAM-SIE-MILIARD-ONE-BILLION-RISING-POLAND

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Głos kobiet - kobiety o prawach człowieka

  Głos kobiet - kobiety o prawach człowieka

  28 sierpnia 2021 r. o godz. 16:00 w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego odbędzie się debata "Głos kobiet - kobiety o prawach człowieka". Organizatorem wydarzenia jest Ogólnopolski Strajk Kobiet.

 • PRAWA KOBIET W POLSCE I NA ŚWIECIE cykl filmowy w ARTE po polsku

  PRAWA KOBIET W POLSCE I NA ŚWIECIE cykl filmowy w ARTE po polsku

  Nieludzkie restrykcje aborcyjne, brak rzetelnej edukacji seksualnej, utrudniony dostęp do antykoncepcji, ograniczone prawa kobiet, rząd, który otwarcie potępia mniejszości seksualne, a popiera strefy wolne od LGBT. Czy tak wygląda rzeczywistość tylko w Polsce? Niestety nie… Podobna sytuacja ma miejsce w wielu cywilizowanych krajach na całym świecie. Kwestię praw kobiet i seksualności podejmują reżyserzy filmów dokumentalnych pokazywanych w cyklu „Prawa kobiet w Polsce i na świecie”. Filmy są dostępne bezpłatnie na platformie VOD ARTE po polsku www.arte.tv/pl/.

 • Pokochaj siebie. Wspólny event Li PARIE Lingerie i Centrum Estetyki Ciała EFEKT

  Pokochaj siebie. Wspólny event Li PARIE Lingerie i Centrum Estetyki Ciała EFEKT

  Li PARIE Lingerie to polska marka która od ponad 21 lat, z ogromnym entuzjazmem ubiera Kobiety w piękną bieliznę i uczy jak eksponować wszystkie atuty sylwetki.

 • Nazywam się Miliard/One Billion Rising Zielona Góra 2020

  Nazywam się Miliard/One Billion Rising Zielona Góra 2020

  Po raz ósmy w Polsce i na świecie zatańczymy i zaprotestujemy przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewczyn!
 • O sytuacji kobiet w regionie

  O sytuacji kobiet w regionie

  Po raz kolejny obradowała Wojewódzka Rada Kobiet. Tym razem pani zapoznały się z diagnozą dotyczącą sytuacji kobiet w Polsce i regionie lubuskim. Informacje te dotyczyły zarówno sytuacji demograficznej, jak i ekonomicznej, społecznej i politycznej.

 • Podejrzane o wysadzenie mieszkania kobiety ukrywały się w szałasie, w lesie

  Podejrzane o wysadzenie mieszkania kobiety ukrywały się w szałasie, w lesie

  Zielonogórscy policjanci zatrzymali dwie kobiety, które były poszukiwane w związku z wybuchem gazu w mieszkaniu przy ul. Wyszyńskiego 25.  Zatrzymanie da śledczym możliwość przeprowadzenia czynności procesowych, które mają za zadanie wyjaśnić szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u