8M Kobiety Przeciw Nienawiści

05 marzec 2019
Autor: 
8M Kobiety Przeciw Nienawiści Pixabay

Ogólnopolski Strajk Kobiet w Zielonej Górze oraz grupa Wspólna Zielona Góra zaprasza wszystkie PANIE do wzięcia udziału w happeningu "Kobiety przeciw nienawiści".

Podczas happeningu będą zbierane podpisy pod petycją o utworzenie Miejskiej Rady Kobiet przy Prezydencie Zielonej Góry.

Miejskie Rady Kobiet, jako organy opiniodawczo‐doradcze, zostały już powołane między innymi we Wrocławiu, w Rzeszowie, w Słupsku, w Rybniku i Wadowicach. Brak równouprawnienia w Polsce znajduje drastyczne odzwierciedlenie w życiu publicznym. W 2015 roku na listach do Sejmu było 42 proc. kobiet, ale zdobyły jedynie 27 proc. mandatów. Podobnie jest w samorządach – na 107 stanowisk prezydentów polskich miast tylko 11 zajmują kobiety - informuje Zosia Szozda, z OSK. - W Radzie Miasta Zielona Góra na 25 radnych są tylko 3 radne, to zaledwie 8,3% procent mandatów. My, mieszkanki Zielonej Góry chcemy większego udziału kobiet i wpływu na stanowione prawo, które nas dotyczy.

Kobiety będą także postulować aby kolejna ulica, plac, rondo, osiedle nosiło nazwę "100 lecia Praw Kobiet" oraz aby wzorem Poznania 100 następnych nazw było upamiętnieniem świetnych kobiet, które tutaj miejscowo w Zielonej Górze zasługują na upamiętnienie lub tych, o których wszyscy wiemy, które są znane w całej Polsce i za granicą.

- Podczas happeningu będziemy zbierać również propozycje od mieszkańców - dodaje Szozda.

Miejsce: 8 marca o godz. 18:00, koło pomnika Bachusa (róg Kupieckiej i Żeromskiego).

dzien kobiet

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u