Witnica pomoże Sebastianowi. II Witnicka Masa Rowerowa

22 marzec 2019
Autor:  Ryszard Waldun
Witnica pomoże Sebastianowi. II Witnicka Masa Rowerowa Redakcja

Już za miesiąc odbędzie się II Witnicka Masa Rowerowa. Dochód z akcji przeznaczony będzie na leczenie Sebastiana Krawczyńskiego, młodego witniczanina zmagającego się z ciężką chorobą.

Pierwsza Masa zgromadziła ponad 300 rowerzystów w różnym wieku. Udało się zebrać ponad 9 400 zł na leczenie i rehabilitację chorego mieszkańca naszej gminy, Sebastiana Krawczyńskiego. Imprezę zorganizowała grupa społeczników przy wsparciu Gminy.

Trasami I Witnickiej Masy Rowerowej jechali mieszkańcy gminy, od kilkuletnich dzieci, jadących w przyczepkach ciągnionych przez rodziców, po osoby powyżej 70. roku życia.

Dziś Sebastian znów potrzebuje naszej pomocy. Wciąż zmaga się z nowotworem złośliwym kości (osteosarcoma), z przerzutami do płuc. Przeszedł 7 różnych operacji i wiele chemioterapii, które były do tej pory refundowane. Teraz jednak lekarze postanowili zastosować płatną, celowaną chemioterapię i liczy się każda złotówka, która pomoże Sebastianowi z uśmiechem, w pełni sił i zdrowia wejść w pełnoletność.

Burmistrz Dariusz Jaworski zaproponował zorganizowanie II Witnickiej Masy Rowerowej. Odbędzie się ona w sobotę 27 kwietnia. Organizatorzy przygotują trzy trasy rowerowe, a także trasę biegową i nordic walking, aby każdy mógł dołożyć swoją cegiełkę do akcji pomocy chłopcu. Wpisowe do udziału w Masie będzie bowiem przeznaczone na leczenie Sebastiana.

Pomożemy chłopcu nie tylko poprzez Masę. Jedna z witniczanek ogłosiła zbiórkę pieniężną poprzez portal GoFundMe. Wpłat można dokonać pod tym linkiem. Grupa działaczek społecznych z naszej gminy chce też w najbliższych dniach zorganizować kiermasz ciast i dochód z akcji przeznaczyć na ratowanie zdrowia Sebastiana. Można też przekazać chłopcu 1% swojego podatku poprzez Fundację Dzieciom "Zdążyć z pomocą" – wpisując w odpowiedniej rubryce w PIT numer KRS 0000037904 i cel szczegółowy: Krawczyński Sebastian, a tytułem: "32349 Krawczyński Sebastian darowizna na pomoc i ochronę zdrowia". Mile widziane będą też inne inicjatywy. Jeśli chcesz przyłączyć się do organizacji Masy albo masz inny pomysł na wsparcie akcji pomocy Sebastianowi – zgłoś się pod nr tel. (95) 721 64 83 lub email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Razem możemy więcej!

Ryszard Waldun

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u