Winobraniowe wernisaże i spotkania w Muzeum Ziemi Lubuskiej

06 wrzesień 2019
Autor: 
Winobraniowe wernisaże i spotkania w Muzeum Ziemi Lubuskiej Redakcja

Muzeum Ziemi Lubuskiej w tygodniu winobraniowym zaprasza na wystawy* i spotkania* wpisujące się tematyką w historię i współczesność naszego miasta.

· 11.09.2019 , godz. 17.00 – otwarcie wystawy „Dawne zielonogórskie atelier fotograficzne 1858-1945" więcej

· 12.09.2019, godz. 17.00 – spotkanie z autorami książki „Winiarska i bachiczna tradycja Zielonej Góry" więcej

· 13.09.2019, godz. 17.00 – otwarcie wystawy „Winnica Cantina Karoliny i Mariusza Pacholaków" więcej

„Dawne zielonogórskie atelier fotograficzne 1858-1945"

Ekspozycja przedstawia historię dawnych zakładów fotograficznych, które funkcjonowały w Zielonej Górze w latach 1858-1945. Początki profesjonalnej fotografii w mieście są związane z osobą Ottona Linckelmanna, który w 1858 roku przy dzisiejszej ulicy Moniuszki założył swoje pierwsze studio fotograficzne. Przez kolejnych kilkadziesiąt lat ponad 20 fotografów prowadziło swoje atelier, m.in. przy dzisiejszych ulicach Jedności, Drzewnej czy Kupieckiej. Niektóre z nich działały nieprzerwanie aż do końca II wojny światowej, a po jej zakończeniu w części z nich wykonywali zdjęcia polscy fotografowie.

Więcej informacji: dr Bartłomiej Gruszka, tel. 604 937 710

„Winiarska i bachiczna tradycja Zielonej Góry"

Spotkanie z autorami książki, która jest pierwszym interdyscyplinarnym opracowaniem tematyki winiarskiej i bachicznej opartej na wiedzy szeroko pojętych nauk społecznych: antropologii kulturowej, socjologii i kulturoznawstwa. Autorami są pracownicy Instytutu Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego: socjologowie, antropolodzy kulturowi i kulturoznawcy. Moderatorką wydarzenia będzie prof. dr hab. Małgorzata Mikołajczak.

„Winnica Cantina Karoliny i Mariusza Pacholaków"

Winnica Cantina istnieje od 2006 roku. Jest położona we wsi Mozów, 2 km na wschód od Sulechowa. Obecnie powierzchnia uprawy wynosi 3,30 ha, a dominującymi odmianami są: Sauvignon Blanc, Riesling, Piont Grigio, Hibernal, Regent, Dornfelder oraz Rondo. Ciekawą atrakcją, wyróżniającą winnicę w regionie, stanowi kapliczka ze św. Urbanem I – patronem winnic, rolników i dobrego urodzaju, witająca enoturystów przekraczających bramę winnicy. Na wystawię będzie można się zapoznać m.in. z: historią wsi Mozów, odmianami winorośli uprawianymi na winnicy i ofertą enoturystyczną Cantiny.

Więcej informacji dr Arkadiusz Cincio, tel. 68 327 23 45 wew. 29

Zapraszamy, wstęp na wszystkie wydarzenia – bezpłatny.

*Udział w wydarzeniach jest równoznaczny wyrażeniem zgody na wykorzystywanie wizerunku osób w nim uczestniczących w materiałach zdjęciowych, filmowych, publikacjach promocyjnych realizowanych przez Organizatora.

Muzeum Ziemi Lubuskiej

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u