Niesprawne auta z dziećmi dalej nie pojadą. Ruszyły policyjne kontrole

06 wrzesień 2019
Niesprawne auta z dziećmi dalej nie pojadą. Ruszyły policyjne kontrole Lubuska Policja

W pierwszym tygodniu szkolnych zajęć policjanci zwracają szczególną uwagę na kierowców, którzy przewożą najmłodszych. To nie tylko kontrole samochodów osobowych.

Funkcjonariusze sprawdzają także stan techniczny i zachowanie kierujących busami, którzy przewożą uczniów do szkół. Każdy z siedzących za kierownicą musi mieć świadomość odpowiedzialności na drodze nie tylko za siebie, ale także za pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego.

Trwają działania „Bezpieczna droga do szkoły", w ramach których policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim kontrolują przewóz dzieci do placówek. Mundurowi w rejonie szkół sprawdzają prędkość z jaką kierowcy poruszają się w tym rejonie, czy rodzice przywożący swoje pociechy dbają o to żeby dzieci miały zapięte pasy bezpieczeństwa, a w przypadku najmłodszych dodatkowo siedziały w fotelikach.

Mundurowi zwracają uwagę na uprawnienia i stan trzeźwości kierowców oraz stan techniczny pojazdów. Podczas działań funkcjonariusze kontrolują także kierujących odpowiedzialnych za zbiorowy przewóz dzieci i młodzieży do szkół. Ostatnia taka kontrola miała miejsce w czwartek (5 września). Policjanci nie mieli żadnych zastrzeżeń zarówno do kierowcy gimbusa, który przywiózł dzieci do szkoły jak i do pojazdu którym kierował. Po przeprowadzonej kontroli, mógł ruszyć w dalszą trasę.

Źródło: asp.szt. Justyna Kulka Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u