Zaproszenie na debatę

22 wrzesień 2019
Autor: 
Zaproszenie na debatę

W imieniu Stowarzyszenia Ekologicznego EKO-UNIA oraz Fundacji WWF Polska mamy zaszczyt zaprosić na debatę organizowaną w ramach cyklu „2050 Polska dla Pokoleń.Jaką przyszłość wybierzesz?”, znanego już szerzej pod nazwą #EKOPATRIOCI.

Spotkanie z udziałem polityków, mediów oraz przedstawicieli lokalnych społeczności to nasz sposób na stworzenie przestrzeni, w której wyborcy mogą zapytać kandydatów do Sejmu i Senatu o ich plany i pomysły na skuteczną walkę z trwającym kryzysem ekologicznym. 

Tej jesieni, Fundacja WWF Polska i Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA, wraz z innymi organizacjami przeprowadzi kilkadziesiąt otwartych spotkań, które będą okazją do zaangażowania się w dyskusję o realnych zagrożeniach środowiskowych, z jakimi muszą mierzyć się mieszkańcy i włodarze poszczególnych regionów Polski. Najważniejszym celem spotkań jest wspólne poszukiwanie rozwiązań tych problemów poprzez konkretne zmiany systemowe. 

Wiemy, że inwestycja w ochronę naszego dziedzictwa naturalnego jest konieczna i opłacalna, a jeśli nie zaczniemy wspólnie działać już teraz, nasze warunki życia do 2050 roku drastycznie się pogorszą. Rzeczywistość obywateli Polski w perspektywie 30 lat została przedstawiona w raporcie pt. „2050 Polska dla pokoleń.” przygotowanym przez renomowaną, międzynarodową firmę doradczą Boston Consulting Group na zlecenie WWF Polska. Jak wynika z jej analizy, przyjazne środowisku reformy wymiernie wpłyną na podniesienie jakości życia ludzi w Polsce. Jesteśmy przekonani, że dzięki Państwa obecności oraz aktywnym udziale w dyskusji wspólnie wypracujemy rekomendacje działań na rzecz naszego godnego życia i natury. Zachęcamy do dołączenia do naszej inicjatywy i przejęcia realnego wpływu na stan polskiej polityki środowiskowej. 

Szczegółowy harmonogram jest dostępny na stronie (zakładka: Debaty, link: Harmonogram debat). Harmonogram będzie na bieżąco aktualizowany. Do udziału zaprosiliśmy przedstawicieli wszystkich największych komitetów wyborczych. Debaty będą transmitowane na żywo. Wstęp na debaty jest wolny.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u