33. edycja Bachanaliów Fantastycznych w Zielonej Górze

27 wrzesień 2019
33. edycja Bachanaliów Fantastycznych w Zielonej Górze Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra

Bachanalia Fantastyczne to impreza dla miłośników gier planszowych i elektronicznych, wielbicieli literatury fantastycznej, amatorów naukowych nowinek, komiksów, popkultury...

Bachanalia odbędą się w dniach 27-29 września w Krzywym Kominie przy ul. Fabrycznej 13b w Zielonej Górze. Będzie to już 33. edycja imprezy - jest to jeden z najstarszych festiwali fantastyki w Polsce. Co w tym roku przygotowali dla nas organizatorzy z Zielonogórskiego Klubu Fantastyki Ad Astra? Jednym z gości Bachanaliów będzie Łukasz Orbitowski - popularny pisarza i publicysta. Z fanami spotka się też Michał Gołkowski, Bartek Biedrzycki, Artur Olchowy, Piotr Rogoża, Marcin Zwierzchowski czy też Cyber Marian, osobowość internetowa. P

artnerami festiwalu zostało w tym roku Planetarium Wenus oraz Centrum Przyrodnicze. Dzięki temu odwiedzający będą mogli obejrzeć ciekawe ekspozycje, eksperymenty oraz wysłuchać interesujących prelekcji dotyczących naukowych nowinek. Fanów e-sportu na pewno ucieszy fakt, że w trakcie imprezy zostanie przeprowadzony duży turniej w Hearthstone’a.

Nie zabraknie także gier konsolowych a ponadto przez trzy dni będzie czynny gamesroom z setkami planszówek dostępnych dla odwiedzających. W jego ramach odbędzie się wiele turniejów gier. Zwycięzcy otrzymają Bachele (specjalna waluta bachanaliowa), które będzie można później wymienić na świetne nagrody.

W trakcie imprezy będą odbywały się także sesje rpg czy też larpy. Odbędzie się bal, podczas którego przewodnim motywem będą fantastyczne kapelusze. Imprezę uświetni występ zespołu Cadillac. Wstęp na Bachanalia jest całkowicie darmowy!

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u