JAZZ CROSSING FESTIVAL W LUBUSKIEM

27 wrzesień 2019
Autor: 
JAZZ CROSSING FESTIVAL W LUBUSKIEM Stanisław Justyna

Funk, jazz i muzyka świata – tą porywającą mieszanką Wojtek Justyna TreeOh! zdobywa serca melomanów na całym świecie. Po gorąco przyjętych koncertach w Korei Południowej, Holandii, Niemczech i Portugalii międzynarodowy zespół mieszkającego w Holandii, polskiego gitarzysty Wojtka Justyny po raz kolejny wystąpi w Polsce i pierwszy raz w Pradze, w Czechach.

W październiku 2019 r. zespół zagra łącznie 14 koncertów w klubach oraz na Jazz Crossing Festival w lubuskim trójmieście i 35. Głogowskich Spotkaniach Jazzowych. Instrumentaliści poprowadzą również 2 warsztaty muzyczne. Podczas tegorocznej trasy TreeOh! zaprezentuje dotychczas niewykonywany na żywo materiał, który przygotowuje na nową płytę „Thrice”, oraz utwory ze swoich poprzednich płyt „Definitley Something” i „Get That Crispy”, które zbierają rewelacyjne opinie recenzentów prasy muzycznej:

  • Polski Jazzowy Album Roku 2018 (plebiscyt Adama Dobrzyńskiego)
  • Wyróżnienie na liście światowych płyt „Jazz Not Jazz” (holenderski magazyn „Jazzism”)
  • Nominacja utworu Sleeping Cow do tytułu „Haskiej kompozycji 2018 r.”

W 2018 r. Wojtek Justyna znalazł się na liście najlepszych gitarzystów w Beneluksie w kategorii Jazz/Funk/Fusion/Worldmusic (ranking holenderskiego magazynu gitarowego „Gitarist”).

Poza koncertami muzycy będą uczestniczyć w warsztatach jazzowych i jam session, które będą się odbywać w różnych miejscowościach województwa lubuskiego.

1. W ZIELONEJ GÓRZE ZESPÓŁ ZAGRA JEDEN KONCERT W KLUBIE PIEKARNIA CICHEJ KOBIETY, UL. FABRYCZNE 13, W DNIU 2.10.2019 R. (ŚRODA), O GODZ. 20,00. WSTĘP: 25,00 ZŁ.

2. RÓWNIEŻ W ZIELONEJ GÓRZE, W DNIU 3.10.2019 R. (CZWARTEK), O GODZ. 10,30, CZŁONKOWIE ZESPOŁU BĘDĄ UCZESTNICZYĆ W WARSZTATACH MUZYCZNYCH, WRAZ Z INNYMI MUZYKAMI WYSTĘPUJĄCYMI NA FESTIWALU I STUDENTAMI INSTYTUTU MUZYKI UNIWERSYTETU ZIELONOGÓRSKIEGO. MIEJSCE WYDARZENIA: UNIWERSYTET ZIELONOGÓRSKI – INSTYTUT MUZYKI.

3. W KOSTRZYNIE NAD ODRĄ ZESPÓŁ BĘDZIE KONCERTOWAŁ W KOSTRZYŃSKIM CENTRUM KULTURY, UL. GEN. SIKORSKIEGO 34, W DNIU 3.10.2019 R. (CZWARTEK), O GODZ. 19,30. WSTĘP: 30,00 ZŁ.

4. W ZBĄSZYNKU MUZYCY ZAGRAJĄ W ZBĄSZYNECKIM OŚRODKU KULTURY, UL. WOJSKA POLSKIEGO 19, W DNIU 6.10.2019 R. (NIEDZIELA), O GODZ. 17,00. WSTĘP WOLNY.

Podczas koncertów zostaną zaprezentowane utwory z ostatniej płyty zespołu GET THAT CRISPY (2018) i jeszcze niewykonywane kompozycja z przygotowywanego krążka THRICE.

2019

JESIENNA TRASA KONCERTOWA 2019

16.10 PRAGA (CZ) Jazz&Cocktail Klub U Staré Paní

17.10 KATOWICE Absurdalna

18.10 BIELSKO-BIAŁA Metrum Jazz Club

19.10 KRAKÓW Harris Piano Jazz Bar

20.10 JAWORZNO Jazz Club Muzeum

21.10 TORUŃ Hard Rock Pub Pamela

22.10 POZNAŃ Blue Note

23.10 ŁÓDŹ Szkoła Muzyczna im. S. Moniuszki (WARSZTATY) 6 Dzielnica

24.10 KIELCE Czerwony Fortepian

25.10 WROCŁAW Vertigo Jazz Club & Resteaurant

26.10 GŁOGÓW 35. Głogowskie Spotkania Jazzowe

Wojtek Justyna TreeOh! łączy dynamiczny funk-jazz z wielokolorową i urozmaiconą rytmicznie muzyką świata, sięgając jednocześnie po nowe faktury sonorystyczne. Na swojej drugiej płycie „Get That Crispy” (2018 r.) muzycy połączyli indywidualne talenty kompozytorskie, co zaowocowało zbiorem kompozycji wypełnionych kołyszącymi zagrywkami, akcentami rytmicznymi i intrygującymi harmoniami. W nowej odsłonie TreeOh! - zespół do tej pory głównie gitarowy - poszerzyło swoją paletę brzmieniową o wyraziste, silnie zmodyfikowane efektami linie melodyczne, ciepły tembr tradycyjnych instrumentów afrykańskich i energetycznie pulsujące dźwięki syntezatora basowego.

Podczas licznych występów klubach i na renomowanych, międzynarodowych festiwalach takich, jak: Jazz In Daegu (Korea Południowa), Delft Jazz Festival, State-X New Forms, Bevrijdingsfestival (NL), Jazzmeile Thüringen, Jazzahead! (DE) i Letnim Festiwalu Jazzowym (PL), TreeOh! zdobyło sobie opinię pełnej temperamentu grupy, której koncerty zachwycają współczesnych melomanów porywającą muzyką wzbogaconą żywiołowymi improwizacjami i wartkim dialogiem muzycznym między członkami zespołu.

Wystąpią:

Wojtek Justyna (Polska/Holandia) –gitara

Daniel Lottersberger (Austria) - gitara basowa

Alex Bernath (Niemcy) – perkusja

Diogo Cravalho (Portugalia) – perkusjonalia

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u