Nowy internat dla żołnierzy (ZDJĘCIA)

16 luty 2017
Autor: 

W czwartek 16 lutego w Żaganiu odbyła się uroczystość symbolicznego oddania do użytkowania budynku internatowego położonego przy ul. 11 Batalionu Dowodzenia oraz uroczyste przekazanie żołnierzom kluczy do nowych pokoi internatowych.

W dzisiejszej uroczystości uczestniczył Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Jarosław Mika, dowódcy jednostek wojskowych i władze samorządowe. Nie zabrakło także akcentu muzycznego w wykonaniu orkiestry wojskowej.

W budynku znajduje się 58 miejsc internatowych. Pokoje zostały wykończone w wysokim standardzie, wyposażone są w telewizory, zaplecze kuchenne i są gotowe do zasiedlenia przez żołnierzy. W nowoczesnym budynku znajduje się także siłownia oraz sala bilardowa.

- To ważny dla nas dzień. Życzyłbym wszystkim żołnierzom takiego zakwaterowania. Standardy są bardzo wysokie. Można przyjąć tu bliskie osoby, odpoczywać po ciężkiej pracy na poligonie i jednocześnie dbać o kondycję fizyczną gdyż jest tu siłownia - mówi płk. Dariusz Lewandowski - dowódca 34. Brygady Kawalerii Pancernej w Żaganiu, który sam będzie mieszkańcem tego nowoczesnego obiektu.

- Kiedyś był to budynek stołówki wojskowej. Przez jakiś czas stał pusty,  a my wyszliśmy naprzeciw zapotrzebowaniu żołnierzy. Staraliśmy się zrobić wszystko, by poczuli się tu jak w domu. Miło nam słyszeć, że obiekt się bardzo podoba - mówi Tomasz Lewandowski - dyrektor Oddziału Regionalnego Agencji Mienia Wojskowego w Zielonej Górze.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u