III Memoriał im. sierżanta Pawła Poświata (ZDJĘCIA)

13 grudzień 2017

W poniedziałek, 11 grudnia, na hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie, 7 batalion Strzelców Konnych Wielkopolskich zorganizował III Memoriał im. sierżanta Pawła Poświata – turniej piłki nożnej.

„Głównym celem turnieju jest upamiętnienie żołnierza 7 batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich śp. sierżanta Pawła Poświata poległego w Afganistanie w trakcie wykonywania zadań bojowych” – wyjaśnił dowódca pododdziału podpułkownik Paweł Krzyżaniak. Drugorzędnymi celami zorganizowanego wydarzenia jest integracja oraz podnoszenie poziomu zgrania i współdziałania w zespole, jak również doskonalenie sprawności fizycznej uczestników.

To już 3 edycja memoriału. W tym roku, w turnieju udział wzięło 8 drużyn reprezentujących: żołnierzy z 7bSKW, 5kpzmot i 45 Wojskowy Oddział Gospodarczy, przedstawicieli służb mundurowych z Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Wędrzynie, Komendy Powiatowej Policji i Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie, a także zaprzyjaźnionych przedstawicieli Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta Sulęcina oraz uczniów Technikum Leśnego w Rogozińcu.

Przewodniczącym komisji turnieju był dowódca 7bSKW, który dokonał uroczystego otwarcia zawodów życząc wszystkim drużynom powodzenia i podkreślając zasady gry „(…) przede wszystkim pamiętajmy o głównej zasadzie turnieju fair play. Wszystkie dzisiejsze wysiłki dedykowane są Pawłowi, który nade wszystko cenił sobie honor i współdziałanie z kolegami” – podkreślił ppłk Krzyżaniak.

Mecze rozgrywane były w systemie „każdy z każdym” i wyłoniły następujących zwycięzców w klasyfikacji zespołowej:

1miejsce 7bSKW

2 miejsce Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie

3 miejsce Przedstawiciele Sulęcińskich Władz Samorządowych.

Przyznane zostały również medale w kategorii najlepszy gracz, strzelec oraz bramkarz. Tytuł najlepszego zawodnika zdobył Pan Michał Rosiek. Z kolei najlepszym strzelcem jak sam tytuł wskazuje został jeden ze Strzelców Konnych Wielkopolskich starszy szeregowy Norbert Koliński. Bramkarzem na miarę medalu został strażak Daniel Matuszczak.

Fundatorami nagród byli dowódca Wielkopolskiej Brygady pułkownik dyplomowany Piotr Malinowski, Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta Sulęcin oraz Kierowniczka Wojskowego Klubu w Wędrzynie Pani Ania Wyczachowska.

Śp. sierż. Paweł Poświat urodził się w 1982 roku. Służbę wojskową rozpoczął w 2003 roku w 17 Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej na stanowisku kierowcy. Do Afganistanu wyjechał w ramach IX zmiany na stanowisko kierowcy KTO Rosomak. 28 lipca 2011 roku brał udział w operacji pod kryptonimem "Whiter Eagle Fury". W trakcie patrolu wykonywanego przez żołnierzy Zgrupowania Bojowego „Alfa” w północnej części prowincji Ghazni pod Rosomakiem eksplodował improwizowany ładunek wybuchowy. Sierżant Poświat zmarł w następstwie ciężkich obrażeń.

Tekst: por. Weronika Milczarczyk

Zdjęcia: szer. Agata Orłowska

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.