Poczuj smak lubuskich świąt

13 grudzień 2017
Autor: 
Fotolia

Lubuskie ma już 62 produkty regionalne. Niektóre z nich mogą okazać się wyjątkową atrakcją kulinarną na świątecznych stołach.

By się o tym przekonać, warto odwiedzić Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze, które 17 grudnia zaprasza na wydarzenie pod nazwą „Smak lubuskich świąt”. – Możemy już teraz poczuć magię świąt, a przy okazji rodzinnie spędzić czas z dziećmi i poznać nasz smakowito-winny region – zaprasza marszałek Elżbieta Anna Polak.

Degustacje produktów regionalnych i świątecznych przysmaków, wspólne śpiewanie kolęd, pokaz przygotowania grzanego wina. To tylko część atrakcji, które znalazły się w programie wydarzenia. Tym razem do Lubuskiego Centrum Winiarstwa zapraszamy wszystkich, którzy chcą poczuć atmosferę Bożego Narodzenia w winiarskim otoczeniu. Nie zabraknie tradycyjnych świątecznych dań, tj. barszcz z uszkami czy pierogi z kapustą i grzybami. W trakcie degustacji odwiedzający będą mogli też rozsmakować się w produktach regionalnych, wśród których znajdą się potrawy z ryb, wędliny, sery i ciasta. Ten wyjątkowy dzień nie może się obejść bez akcentów winiarskich. Choć aura w grudniu nie rozpieszcza, to organizatorzy zapewniają, że znajdą na nią sposób. Receptą na zimno, ma być grzaniec, przygotowany przez jedną z lubuskich winnic. Degustację grzanego wina poprzedzi pokaz przyrządzania tego trunku.

Mimo nawału pracy i licznych obowiązków Lubuskie Centrum Winiarstwa odwiedzi św. Mikołaj, który do Zaboru dotrze rzecz jasna z workiem prezentów przygotowanych specjalnie dla dzieci. Z myślą o najmłodszych prowadzone będą warsztaty ozdób świątecznych i malowania pierników. W programie wydarzenia znalazł się również mocny akcent muzyczny w postaci koncertu świątecznego w wykonaniu Lubuskiego Kwartetu Smyczkowego Filharmonii Zielonogórskiej oraz wspólnego śpiewania kolęd.

Źródło: lubuskie.pl

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u