Ciężki sprzęt na drogach

29 kwiecień 2019
Autor: 
Ciężki sprzęt na drogach st. chor. szt. Rafał Mniedło

Mimo, iż czerwcowy sprawdzian szkoleniowy Czarnej Dywizji, ćwiczenie taktyczne z wojskami DRAGON-19 rozpocznie się w czerwcu, to już za kilka dni na drogach zachodniej części Polski należy się liczyć ze wzmożonym ruchem sprzętu wojskowego, przemieszczającego się w rejony przyszłych ćwiczeń.

Poczynione jeszcze w marcu w siedzibach Lubuskiego i Szczecińskiego Urzędu Wojewódzkiego uzgodnienia w zakresie przemieszczenia po drogach publicznych znacznych ilości sprzętu 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej (11LDKPanc) już niebawem zweryfikowane zostaną w praktyce.

Zapewnienie bezpiecznego, bezkolizyjnego przemieszczenia sprzętu wojskowego stanowi dla 11LDKPanc najistotniejszy priorytet w etapie przygotowania ćwiczenia. Począwszy od pierwszych dni maja, aż po koniec miesiąca kilkaset egzemplarzy różnego rodzaju ciężkiego sprzętu włączy się w ruch drogowy, podążając w kierunku drawskiego poligonu, z wykorzystaniem między innymi drogi ekspresowej S3. Mimo, iż newralgiczne pod względem bezpieczeństwa w komunikacji miejsca zabezpieczone będą zarówno przez Policję Państwową, jak i wojskowe kompanie regulacji ruchu, bezwzględnie należy wzmóc czujność i zachować szczególną ostrożność. Wprawdzie wojsko przemieszczać się będzie w pilotowanych i ubezpieczanych przez policję i Żandarmerię Wojskową kolumnach, niemniej przestrzegamy kierowców indywidualnych przed próbami wyprzedzania tych wielotonowych wojskowych maszyn.

Praktyczny ruch wojsk poprzedzi zaplanowane odpowiednio wcześniej szkolenie żołnierzy Czarnej Dywizji z podstawowych zasad bezpieczeństwa obowiązujących w trakcie przemieszczania kolumn po drogach publicznych.

Ważną informacją użytkowników dróg jest fakt, iż wojskowe kolumny przemieszczać się będą nie tylko w nocy, ale również w dzień.

Tekst: por. Krzysztof Gonera, Zdjęcia: st. chor. szt. Rafał Mniedło

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u