Lubuski ZUS wypłacił już przeszło 65,5 tys. świadczeń w ramach "Dobrego startu"

17 sierpień 2021
Autor: 
Lubuski ZUS wypłacił już przeszło 65,5 tys. świadczeń w ramach "Dobrego startu" Adobe Stock

Ponad 19,5 mln zł trafiło w ramach programu "Dobry start” na konta rodziców i opiekunów dzieci z naszego województwa. Świadczenie zostało wypłacone już na przeszło 65,5 tys. dzieci.

Od 1 lipca obsługę wniosków o świadczenie 300 plus z programu "Dobry start" przejął Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Obecnie wniosek można złożyć tylko elektronicznie – za pośrednictwem portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Środki z programu są wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Świadczenie z programu "Dobry start" przysługuje niezależnie od dochodu rodziców, na każde uczące się dziecko, aż do ukończenia 20 lub 24 lat (w przypadku dzieci z niepełnosprawnością). To 300 zł jednorazowego wsparcia dla uczniów rozpoczynających rok szkolny.

Od 1 lipca do lubuskich oddziałów ZUS trafiło już przeszło 61 tys. wniosków o świadczenie na ponad 85,3 tysięcy dzieci - informuje Agata Muchowska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa lubuskiego.

Wnioski o wsparcie z programu „Dobry start” można składać do 30 listopada 2021 r.

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

TAGI
KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u