LOW NFZ podsumowuje 2016 rok (FILM)

06 marzec 2017
Autor: 

- Ten rok oceniam pozytywnie, choć nie ukrywam, że było kilka problemów, z którymi musieliśmy się zmierzyć - tak rok 2016 podsumował podczas poniedziałkowej konferencji prasowej p.o. dyrektora Piotr Bromber.

W 2016 NFZ przeznaczył ponad miliard osiemset tysięcy złotych na świadczenia zdrowotne. Najwięcej, bo aż dziewięćdziesiąt trzy miliony wydano na leczenie szpitalne.

W ubiegłym roku założono 1 624 kont dostępowych do ZIP, dzięki któremu zgłoszono 17 nieprawidłowości, przy czym jedna sprawa może dotyczyć nawet kilkunastu nieprawidłowości. Dotyczyły one najczęściej ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych, poradni leczenia zdrowia stomatologicznego oraz psychicznego. Obecnie 47740 ubezpieczonych posiada konto do ZIP.

36 tys. kobiet wykonało badanie mammograficzne w ramach profilaktyki raka piersi co daje nam utrzymanie pierwszego miejsca na tle kraju  -  oznacza to, że co druga kobieta wykonała takie badanie. Gorzej sytuacja wygląda przy badaniu cytologii -  w 2016 r. badanie takie wykonało ponad 16 tys. kobiet co daje nam 6 miejsce w kraju. 

Od 1 lipca 2016 roku LOW NFZ zakontraktował świadczenia w ramach pilotażowego programu opieki koordynowanej nad kobietą w ciąży (KOC). Program obejmuje kompleksową opieką medyczną matkę w okresie ciąży, porodu i połogu oraz  jej nowonarodzone dziecko, pełną dostępność do świadczeń zgodnie ze wskazaniami medycznymi oraz możliwość zgłoszenia do programu na każdym  etapie ciąży.  Na terenie województwa lubuskiego świadczenia w ramach KOC realizowane są przez Szpital na Wyspie w Żarach.

Od 1 października 2016 r. Lubuski Oddział Wojewódzki NFZ wysyła do Pacjentów wiadomości o terminie wizyty w poradni. Pilotaż dotyczy 92 poradni specjalistycznych, wykonujących świadczenia w ramach umowy z Lubuskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ, w tym: 14 onkologicznych, 30 ortopedycznych, 18 endokrynologicznych, 30 kardiologicznych.

TAGI
KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u