Umowa na "Zielonogórski Rower Miejski" podpisana. Gdzie znajdziemy rowery? (LISTA)

23 kwiecień 2018
Autor:  Redakcja
Umowa na "Zielonogórski Rower Miejski" podpisana. Gdzie znajdziemy rowery? UM Zielona Góra

Prezydent Miasta Zielona Góra podpisał umowę na budowę systemu wypożyczalni rowerów na terenie Zielonej Góry. Na terenie miasta zlokalizowanych zostanie 36 stacji rowerowych, a mieszkańcy będą mogli skorzystać z 360 rowerów. System powinien Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Umowę podpisano w poniedziałek, 23 kwietnia, na zielonogórskiej rowerostradzie "Zielona Strzała". Ponadto prezes firmy Nextbike Polska SA, Tomasz Wojtkiewicz zaprezentował rodzaje rowerów, które będą do dyspozycji mieszkańców i nie tylko.

Pomysł wypożyczalni rowerów w Zielonej Górze zrodził się już dawno, lecz na początku należało zadbać o odpowiednią infrastrukturę rowerową. - Budowa wypożyczalni to kolejny krok w rozwijaniu rowerowej infrastruktury. W tym roku budujemy około 40 kilometrów dróg dla rowerów. Dróg, które po raz pierwszy były w tak dużej mierze konsultowane ze środowiskiem rowerzystów. Nowe trasy będą miały nawierzchnię asfaltową. Wszędzie znajdziemy też krawężniki na zero centymetrów oraz miejsca do odpoczynku. I co najważniejsze wszystkie trasy będą łączyły się z już istniejącymi drogami dla rowerów - podkreślił Robert Górski, prezes Stowarzyszenia Rowerem do Przodu.

Zielona Góra dołącza do ponad 30 polskich miast, które posiadają systemy rowerów publicznych. Jest także pierwszym miastem w województwie lubuskim. - Jego wprowadzenie zmieni oblicze miasta. Rowery będą pomagały nie tylko w przemieszczaniu się, lecz także w diagnozowaniu wielu rzeczy. Za pomocą systemu możemy zdiagnozować, którędy rowerzyści jeżdżą i gdzie infrastruktura rowerowa powinna być budowana - mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes firmy Nextbike Polska SA.

Pierwsze 20 minut jazdy rowerem będzie bezpłatne. Za kolejne minuty do godziny zapłacimy 2 zł, a każda następna godzina będzie kosztować 4 zł. Rowery będzie można wypożyczyć nie tylko dzięki specjalnemu panelowi przy stacji, ale również za pomocą aplikacji i QR Code.

System nie jest zamknięty i będzie rozwijany. Zielonogórski magistrat ma zapraszać do współpracy również podmioty prywatne, np. galerie handlowe, hotele czy restauracje, które będą mogły uruchamiać kolejne punkty wypożyczalni przy swoich siedzibach.

Gdzie zostanie zlokalizowanych 36 stacji rowerowych?

 1. Plac Bohaterów
 2. Stary Rynek/Jana Sobieskiego
 3. Kupiecka (pomnik Bachusa)
 4. Zdrojowa
 5. Kupiecka/Westerplatte
 6. Wojska Polskiego/Reja
 7. Rondo 11 Listopada
 8. Podgórna/Waryńskiego
 9. Podgórna UZ
 10. Szafrana UZ
 11. Os. Pomorskie
 12. Os. Śląskie
 13. Morelowa
 14. Wojska Polskiego/Wyszyńskiego
 15. Wojska Polskiego UZ
 16. Krajlevska
 17. Agrestowa
 18. Zacisze/Prosta
 19. Botaniczna (Mini Zoo)
 20. Jesionowa
 21. Krośnieńska (Zielona Strzała)
 22. Wyszyńskiego/Słowacka
 23. Wyszyńskiego/Monte Cassino
 24. Zawadzkiego/Cyryla i Metodego
 25. Wyszyńskiego/Wiśniowa
 26. 1 Maja (Zielona Strzała)
 27. Batorego/Obywatelska
 28. Plac Słowiański
 29. Konstytucji 3 Maja (Wenus)
 30. Sulechowska (CRS)
 31. Krępowska (Chynów)
 32. Dworcowa (dworzec PKP)
 33. Dworcowa (dworzec PKS)
 34. Wyspiańskiego (basen)
 35. Batorego/Zamoyskiego
 36. Odrzańska (Łężyca)


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u