Susza w regionie. Gminy na czele z wojewodą szacują straty. Odszkodowania dla rolników

27 czerwiec 2018
Autor:  Redakcja
Susza w regionie. Gminy na czele z wojewodą szacują straty. Odszkodowania dla rolników Pixabay

Wojewoda Lubuski spotkał się z rolnikami z gmin Żagań, Żary oraz Nowa Sól. Tematem rozmów było wsparcie dla rolników w związku z obecną sytuacją suszową. Obecnie ponad 60 gmin z regionu złożyło już wnioski o powołanie komisji do szacowania strat w gospodarstwach rolnych.

Wojewoda Władysław Dajczak zapewnił rolników uczestniczących w spotkaniu, że Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowuje program pomocy dla poszkodowanych rolników w związku z wystąpieniem suszy powodującej straty i szkody rolnicze. Wojewoda poinformował także, że w chwili obecnej na wniosek gmin zostają powoływane komisje do szacowania strat w gospodarstwach rolnych.

Podczas spotkania wojewoda wysłuchał także postulatów przedstawionych przez rolników. Zapewnił ich o swoim wsparciu oraz przekazywaniu postulatów bezpośrednio do ministra, który podczas ostatniej wideokonferencji zapewnił, że nie zostawi żadnego rolnika bez pomocy.

Straty po suszy liczy się już m.in. w Gminie Słubice. Do wtorku, 26 czerwca, do magistratu wpłynęło ponad 30 wniosków od rolników. - Warto wspomnieć, że rolnicy mogą uzyskać w gminie zmniejszenie lub umorzenie podatku rolnego jeśli strata w całym gospodarstwie w wyniku suszy wyniosła więcej niż 30 procent - podkreśla burmistrz Tomasz Ciszewicz.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u