Lubuskie kupuje nowe szynobusy. Będą nowoczesne i komfortowe (FILM)

16 listopad 2018
Autor: 
Lubuskie kupuje nowe szynobusy. Będą nowoczesne i komfortowe UMWL

Będą nowoczesne, komfortowe i bezpieczne. Już za dwa lata na lubuskie tory wyjadą dwa nowe spalinowe zespoły trakcyjne, które dostarczy firma NEWAG. - Kupujemy kolejne pociągi za 43 milionów złotych. Zależy nam na tym, żeby mieszkańcy przesiadali się z własnego transportu do pociągu, ale nie byle jakiego - podkreślała podczas podpisania umowy marszałek Elżbieta Anna Polak.

Na zakupy pozyskano dotacje z różnych programów Unii Europejskiej w kwocie około 100 mln. Zakupione od firmy NEWAG dwa kolejne pojazdy kursować będą na trasie Kostrzyn - Gorzów Wlkp. - Krzyż - Poznań. Zakup będzie możliwy dzięki wsparciu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.

Ale to nie jedyne nowe pojazdy, jakie pojawią się na lubuskich torach. - W przyszłym roku także bydgoska PESA odda nam dwa pociągi z homologacją - poinformowała marszałek Polak. - Są to bardzo duże inwestycje, ale nikt nie ma wątpliwości że poprawa dostępności transportowej i teleinformatycznej to nr 1 w Lubuskiem - dodała.

Na lubuskie tory wyjadą nowoczesne pojazdy, wyposażone w nowe rozwiązania techniczne. - Będą to pojazdy trójczłonowe spełniające najnowsze wymagania obowiązujące w Europie. Na wyposażeniu znajdzie się m.in. system zliczania pasażerów i monitoring pojazdów. Szynobusy będą poruszały się z prędkością do 120 kilometrów na godzinę. Dostarczymy je do końca 2020 roku - mówił Józef Michalik, wiceprezes firmy NEWAG.

To pierwsze tego typu pociągi na polskich torach. - To sprawdzone pociągi. Świetnie funkcjonują, a pasażerowie są zadowoleni. NEWAG słynie z jakości i myślę, że te pociągi będą nam dobrze służyć. Lubuszanie coraz części i chętniej korzystają z transportu kolejowego, bo jakość taboru jest coraz lepsza - podkreślał Waldemar Sługocki, Senator RP.

Źródło: Lubuskie.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u