Darowizna firmy expondo dla Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze

18 styczeń 2019
Autor: 
Darowizna firmy expondo dla Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Pod koniec 2018 r. do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze trafił sprzęt przekazany przez firmę expondo Polska sp. z o.o. sp. k. z Zielonej Góry. W ocenie Władz Szpitala darowizna to bardzo cenne wyposażenie, odpowiadające na potrzeby fizjoterapeutów oraz ich pacjentów.

- Podarowane przez firmę expondo stoły terapeutyczne poprawią komfort pracy naszych specjalistów oraz wpłyną na wygodę, komfort i wiedzę naszych pacjentów – mówi Marek Działoszyński, Prezes Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Przekazane w ramach darowizny produkty firmy expondo będą wykorzystywane:

- w trakcie fizjoterapii oraz do wykonywania masażu

- podczas specjalistycznej neurorehabilitacji pacjentów po udarach i innych schorzeniach centralnego układu nerwowego.

Oprócz stołów rehabilitacyjnych, do Zakładu Rehabilitacji trafiły m.in. modele anatomiczne kręgosłupa, stawów oraz skóry, które posłużą do edukacji nie tylko pacjentów, ale również studentów uczelni medycznych – przyszłych lekarzy i fizjoterapeutów.

Z kolei Kliniczny Oddział Onkologii otrzymał sprzęt wspierający codzienną pracę szpitala, m.in. wirówkę laboratoryjną, lodówkę i zamrażarkę.

– Poprzez darowiznę dla Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze chcielibyśmy podkreślić znaczenie współpracy różnych podmiotów i interesariuszy na poziomie regionalnym. Expondo, które pochodzi z Zielonej Góry i jest liderem w dziedzinie e-commerce, operującym na 28 rynkach Europy, znacząco zwiększa swoją obecność w Polsce i pragnie wspierać region, w którym skoncentrowane jest pełne zaplecze logistyczno-organizacyjne firmy. To dla nas zaszczyt móc wspierać tak ważne dla mieszkańców województwa lubuskiego inicjatywy – mówi Waldemar Moss – współwłaściciel expondo, który urodził się w Zielonej Górze.

expondo Polska sp. z o.o. sp. k.

Grupa expondo z siedzibą w Berlinie i w Zielonej Górze jest renomowanym producentem oraz internetowym sprzedawcą sprzętu dla profesjonalistów z różnych sektorów gospodarki. Asortyment firmy to ponad 2000 produktów, dostarczanych na 28 rynków w Europie, pod 16 własnymi markami. Expondo jest właścicielem flagowej marki Royal Catering, przeznaczonej dla gastronomii, zaopatruje takie branże jak: przemysł, budownictwo i warsztaty. Do oferty firmy należą również produkty sport i wellness marek Physa oraz Gymrex. Od momentu powstania w 2007 roku, firma stale się rozwija, zatrudniając obecnie ponad 250 pracowników w trzech krajach: w Polsce, Niemczech, i w Chinach. Wieloletnie doświadczenie producenckie pozwala firmie na utrzymanie najwyższych standardów jakości i konkurencyjnych cen. W 2017 roku grupa expondo otrzymała prestiżowy tytuł „Diament Forbesa” za imponujący rozwój oraz tytuł „Gazeli Biznesu” oraz „e-Gazeli Biznesu” w rankingach Pulsu Biznesu. W 2018 powtórzyła sukces, odbierając kolejny tytuł „Gazeli Biznesu”.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u