Z informacji od partnerów, które zebrał ML System, wynika, że najczęstszym powodem odrzucenia wniosku są błędy formalne, np.:
- Nieczytelność danych: WNIOSEK NALEŻY WYPEŁNIĆ LITERAMI DRUKOWANYMI
- Brak podpisu na dokumentach: NA KAŻDYM DOKUMENCIE POWINNA ZNAJDOWAĆ SIĘ „PARAFKA” WNIOSKODAWCY
- Brak dopisku na fakturze VAT „Zgłoszono do programu Mójprąd”: DO FAKTURY VAT NALEŻY DOPISAĆ „ZGŁOSZONO DO PROGRAMU „MÓJ PRĄD”
- Brak podpisu zakładu energetycznego na załączniku dotyczącym umowy na nowy licznik: ZAŁĄCZNIK DOTYCZĄCY UMOWY NA NOWY LICZNIK MUSI BYĆ PODPISANY PRZEZ ZAKŁAD ENERGETYCZNY
- W przypadku wniosków wypełnianych przy wsparciu konsultantów ML System odsetek odrzuceń jest śladowy. Klientom indywidualnym zainteresowanym dofinansowaniem z programu „Mój prąd” proponujemy pomoc w załatwieniu formalności i uzyskaniu finansowania na część nierefundowaną, a także montaż instalacji i jej bieżący serwis - komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.
ML System S.A. to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branżyna rynku polskim. Co więcej, zgodnie z raportem Global BuildingIntegrated Photovoltaic Skylights Market 2017-2021, firma należy do grona pięciu kluczowychproducentów BIPV na świecie.Łączna powierzchnia zakładu produkcyjnego oraz centrum badawczo-rozwojowego spółki wynosi 9,3 tys. m kw. ML System na koniec I półrocza 2019 r. zatrudniał 152 osoby, w tym 25 osób to kadra R&D. Firma ML System posiada ochronę na 16 zgłoszeń patentowych w tym dziewięć patentów już jest przyznanych.