ML System: jak uniknąć odrzucenia wniosku w ramach „Mojego prądu”

22 listopad 2019
Autor: 
Adobe Stock

Jak informuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), z 6324 złożonych wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Mój prąd” aż 1313 zostało odrzuconych (blisko 21 proc.). ML System radzi, jak uniknąć takiej sytuacji.

Z informacji od partnerów, które zebrał ML System, wynika, że najczęstszym powodem odrzucenia wniosku są błędy formalne, np.:

 • Nieczytelność danych: WNIOSEK NALEŻY WYPEŁNIĆ LITERAMI DRUKOWANYMI
 • Brak podpisu na dokumentach: NA KAŻDYM DOKUMENCIE POWINNA ZNAJDOWAĆ SIĘ „PARAFKA” WNIOSKODAWCY
 • Brak dopisku na fakturze VAT „Zgłoszono do programu Mójprąd”: DO FAKTURY VAT NALEŻY DOPISAĆ „ZGŁOSZONO DO PROGRAMU „MÓJ PRĄD”
 • Brak podpisu zakładu energetycznego na załączniku dotyczącym umowy na nowy licznik: ZAŁĄCZNIK DOTYCZĄCY UMOWY NA NOWY LICZNIK MUSI BYĆ PODPISANY PRZEZ ZAKŁAD ENERGETYCZNY
 • W przypadku wniosków wypełnianych przy wsparciu konsultantów ML System odsetek odrzuceń jest śladowy. Klientom indywidualnym zainteresowanym dofinansowaniem z programu „Mój prąd” proponujemy pomoc w załatwieniu formalności i uzyskaniu finansowania na część nierefundowaną, a także montaż instalacji i jej bieżący serwis - komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

ML System S.A. to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branżyna rynku polskim. Co więcej, zgodnie z raportem Global BuildingIntegrated Photovoltaic Skylights Market 2017-2021, firma należy do grona pięciu kluczowychproducentów BIPV na świecie.Łączna powierzchnia zakładu produkcyjnego oraz centrum badawczo-rozwojowego spółki wynosi 9,3 tys. m kw. ML System na koniec I półrocza 2019 r. zatrudniał 152 osoby, w tym 25 osób to kadra R&D. Firma ML System posiada ochronę na 16 zgłoszeń patentowych w tym dziewięć patentów już jest przyznanych.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

 • Unijne dofinansowanie na wsparcie seniorów

  Unijne dofinansowanie na wsparcie seniorów

  Dzięki wsparciu środków unijnych kolejne dofinansowanie w wysokości 2,1 mln zł trafiło do Ośrodka Integracji Społecznej w Zielonej Górze. Wsparcie seniorów to jeden z priorytetów samorządu województwa.

 • ZUS dofinansuje pobyt w żłobku

  ZUS dofinansuje pobyt w żłobku

  Od 1 kwietnia ZUS przyjmuje elektroniczne wnioski o dofinansowanie obniżenia opłaty za pobyt dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna. Wnioski należy składać wyłącznie elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Empatia lub bankowość elektroniczną.

 • Perła pogranicza będzie jeszcze piękniejsza

  Perła pogranicza będzie jeszcze piękniejsza

  Podpisanie Listu intencyjnego ws. nowej umowy finansowania instytucjonalnego Fundacji „Park Księcia Pücklera Bad Muskau” oraz Umowy finansowania projektu budowy Kavalierhaus w Parku księcia Pücklera było okazją do kolejnego polsko-niemieckiego spotkania na pograniczu.

 • Nowiny Wielkie: Nowy system powiadamiania strażaków OSP za 10 tysięcy złotych (ZDJĘCIA)

  Nowiny Wielkie: Nowy system powiadamiania strażaków OSP za 10 tysięcy złotych (ZDJĘCIA)

  Dla strażaków z OSP Nowiny Wielkie to ogromna zmiana. Teraz jednocześnie będzie alarmować ich elektroniczna syrena oraz wiadomości SMS. Na ten cel druhowie otrzymali 10 tysięcy złotych.

 • Mój Prąd: 5000 zł dotacji na fotowoltaikę

  Mój Prąd: 5000 zł dotacji na fotowoltaikę

  Ministerstwo Środowiska oraz Ministerstwo Energii przygotowały wspólnie program "Mój Prąd" adresowany do wszystkich gospodarstw domowych w naszym kraju.

 • Uniwersytet Zielonogórski - 10 mln zł dla UZ na realizację projektu

  Uniwersytet Zielonogórski - 10 mln zł dla UZ na realizację projektu

  Dziś, o godz. 14.00 w Sali Senatu Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Licealnej 9 senator Stanisław Iwan w imieniu ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina przekaże symboliczny czek wartości 9 982 216,52 PLN na realizację projektu z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju pt. Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u